Komentāri
”Splendid Palace” jauno sezonu ievadīs ar vairākām pirmizrādēm
Publicitātes foto

Kinoteātris ”Splendid Palace” rudens-ziemas sezonu uzsāks 21. augustā ar Ņujorkā dzīvojošās latviešu režisores Signes Baumanes filmas ”Akmeņi manās kabatās” pirmizrādi.

”Akmeņi manās kabatās” ir personisks autobiogrāfisks stāsts par Latvijas vēsturi caur vienas ģimenes piecām dažādu paaudžu sievietēm – ne bez humora. Filma jau guvusi godalgas pasaulē.

Augusta beigās un septembra sākumā ”Splendid Palace” būs nacionālo filmu pirmizrāžu laiks, uz lielā ekrāna sagaidīsim arī Pētera Krilova veidoto dokumentālo filmu ” Uz spēles Latvija”, Dzintara Dreiberga ”Nāc ar mani padejot” pirmizrādes, savukārt 3. septembrī pirmizrādi piedzīvos starptautisks dokumentāls projekts, kuru veido septiņi ievērojami dažādu valstu dokumentāla kino režisori, tostarp vecmeistars Ivars Seleckis, kurš septembrī svinēs 80.jubileju un ir vienīgais Eiropas Kino akadēmijas laureāts latvietis kino vēsturē.

”Šī būs Eiropas un nacionālā kino sezona, kas savu kulmināciju sasniegs gada nogalē, kad Rīgā tiks pasniegtas Eiropas Kinoakadēmijas gada balvas. Jau zināms, ka 12.decembrī kinoteātrī ”Splendid Palace” norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas īpašais notikums – Balvas pasniegšana par mūža ieguldījumu Eiropas kino mākslā. Personība, kurai šogad saņems šo balvu, pagaidām vēl tiek turēta noslēpumā,” stāsta ”Splendid Palace” kuratore, kinokritiķe Daira Āboliņa, solot šīs sezonas repertuārā vēl daudz dažādu patīkamu kino piedzīvojumu.

No 12. līdz 21. septembrim kinoteātrī ”Splendid Palace” norisināsies starptautiskais kino festivāls ”Baltijas Pērle”, vairāk informācijas par festivāla programmu: http://www.balticpearl.lv/

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl