Komentāri

Šis rudens ir pašmāju filmām bagāts. Teju katru nedēļu uz ekrāniem parādās kāds jauns latviešu režisoru mākslas darbs. Tā arī šovakar pirmizrādi piedzīvo Signes Birkovas filma, ar nosaukumu – Es atgriezīšos kā kvēlojoša roze.

Īsfilma Es atgriezīšos kā kvēlojoša roze stāsta par Kasandru, vientuļu, 45 gadus vecu strādnieci, kurai ārsts uzstādījis letālu diagnozi. Lai arī šķiet, ka tas ir beigu sākums, galvenā varone, kuru filmā attēlo Rēzija Kalniņa,  piedzīvo neparastu dziedināšanu un atdzimšanu.

Šis ir smags mirklis galvenās varones dzīvē, kas viņai ir jāpārvar, viņa ir neapskaužamā situācijā, viņa ir iedzīta pilnīgā stūrī, un viņai nav nekāda salmiņa pie kā pieķerties,” norāda īsfilmas režisore.

Signe Birkova norāda, ka šī ir filma par cerību. To radīt pamudināja un iedvesmoja tas, ko dažkārt nevar ietērpt vārdos, bet var nojaust ieskatoties cilvēku acīs.

Filma, kurai Nacionālais kino centrs konkursa kārtībā piešķīra 16 tūkstošs eiro,  uzņemta 17 dienās, pērnā gada vasarā un rudenī.

Lai arī nedaudz ieilgusi tās pēcapstrāde, no rītdienas īsfilma būs pieejama kino apmeklētājiem.  Jāpiebilst, ka festivālā Lielais Kristaps 2014 filma Es atgriezīšos kā kvēlojoša roze nominēta kā labākā īsfilma, bet režisore Signe Birkova – saņēmusi nomināciju par labāko debiju.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl