Komentāri
Šonedēļ Vidzemes koncertzālē – koncerti bērniem un pasākums Ojāra Vācieša piemiņai
Publicitātes foto

Valsts svētku nedēļas izskaņā, piektdien, 21. novembrī, Vidzemes koncertzālē Cēsis notiks poētisks koncerts, kurā skanēs komponista Artura Maskata dziesmas ar Ojāra Vācieša dzeju. Savukārt sestdiena un svētdiena būs veltīta mazajiem pasākumu apmeklētājiem – koncertzālē norisināsies bērnu baleta koncerts Apburtā princese un otrais koncerts ciklā Mūzikas ābece no A līdz Ž.

Piektdien plkst. 19.00 varēs baudīt muzikālo izrādi Vācietis. Klavierkoncerts. Klavierkoncerts tiek dēvēts par emocionālu un muzikāli dramaturģisku vēstījumu, kas liek ielūkoties skaņu pasaulē ar dzejnieka acīm.

”Šā darba pamatā ir manas dziesmas un Ojāra Vācieša dzeja, jāatzīst, ka liela daļa darbu ir radušies vēl tālajā 1983. un 1984. gadā. Toreiz šīs dziesmas tika rakstītas aktierim Ivaram Kalniņam, ar kuru kopā tās pirmoreiz tika iestudētas un izrādītas pašam dzejniekam, viņa mājās pie viņa klavierēm, mājā, kur tagad atrodas Vācieša muzejs. Šo programmu Dailes teātrī izpēlējām vairakkārt, arī dzejnieka 50.dzimšanas dienā. 2003.gadā, kas bija Ojāra Vācieša 70.dzimšanas dienas atceres gads, diriģents Sigvards Kļava šīs dziesmas ieraudzīja no jauna, un tika veidotas kompozīcijas ar Radio kori un solistiem – Jāni Šipkēvicu, Ivaru Cinkusu, septiņiem pianistiem un akordeonistu Aldi Jurisonu. Uzvedumam tika piekomponētas daudz jaunas dziesmas un klāt pieaicināts režisors Mihails Gruzdovs. Izrāde vairāk nekā 10 reizes tika spēlēta Dailes teātrī. Pagājušajā gadā, dzejnieka 80.dzimšanas dienas atcerē, mēs atkal ar Sigvardu Kļavu atgriezāmies pie šīs programmas, izveidojām jaunas dziesmas un uzvedām izrādi Nacionālās operas Lielajā zālē. Šogad, kad atkal ir pienācis Vācieša dzimšanas dienas mēnesis, kopā ar Radio kori un Sigvardu Kļavu, pianistiem, solistiem un akordeonistu mēs šo izrādi vēlamies parādīt Vidzemes koncertzāles publikai,” savās sajūtās par izrādi dalās komponists Arturs Maskats.

Sestdien plkst. 16.00 koncertzālē viesosies mūzikas un mākslas skolas KAUR baleta klases audzēkņi no Igaunijas (Rakveres), lai priecētu mazos apmeklētājus ar bērnu baleta koncertu Apburtā princese.

Svētdien plkst. 12.00 ar otro cikla pasākumu koncertzālē atgriezīsies Mūzikas ābece no A līdz Ž. Turpinot pirmajā pasākumā iesākto, tiks runāts, dziedāts un jokots par trīs alfabēta burtiem – D, E un F. Arī šajā koncertā uzstāsies Andris Sējāns, Vidzemes kamerorķestris un viesmākslinieki – perkusionists Nils Īle ar draugiem un ģitārists Uldis Beitiņš.

Biļetes var iegādāties Koncertzāles kasē darba dienās no 12.00 līdz 18.00, sestdienās un svētdienās no 12.00 līdz 16.00, tālrunis biļešu rezervācijai 64119922, kā arī Biļešu paradīzes kasēs un bilesuparadize.lv.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl