Komentāri

No 21. augusta kinoteātros visā Latvijā sāks demonstrēt pirmo Signes Baumanes pilnmetrāžas filmu “Akmeņi manās kabatās”, kas jau piedzīvojusi pasaules pirmizrādi nozīmīgajā Karlovi Vari festivālā, kur saņēma divas balvas.

Karlovi Vari festivāla žūrija filmai piešķīra Starptautiskās kinokritiķu asociācijas FIPRESCI balvu un Ekumēniskās žūrijas īpašo balvu. Par filmu atzinīgas recenzijas publicējuši kinoindustrijas vadošie mediji “The Hollywood Reporter”, “The Variety” un “Screendaily”. Filmu šogad plānots pieteikt Amerikas Kinoakadēmijas balvai “Oskars”.

Animācijas filma pieaugušajiem “Akmeņi manās kabatās” ir patiesos notikumos balstīts fantastisks stāsts par piecām autores dzimtas sievietēm, Signi pašu ieskaitot – viņu cīņu ar dzīves pārbaudījumiem, depresiju un neprātu. Filmā Latvijas vēstures peripetijas savijas ar personīgiem pārdzīvojumiem un stāstiem par ģimenes noslēpumiem, mīlestību un laulību.

Par godu filmas pirmizrādei režisore no Ņujorkas ieradīsies dzimtenē un būs sastopama Rīgas ielās: “Varbūt Latvijā tas liksies jocīgi, ka režisors skraida pa ielām un aicina uz savas filmas seansiem, varbūt esmu amerikanizējusies,” smejas režisore, “taču mani ļoti interesē tikšanās ar cilvēkiem un personīga saruna – es gribu pastāstīt par savu darbu. Daži veiksminieki varēs no manis saņemt ielūgumus uz pirmizrādi vai filmas oriģinālos zīmējumus. Tiekamies Rīgā!”

Režisore, scenāriste un māksliniece Signe Baumane kopš 1995. gada dzīvo Ņujorkā un ir vienīgā Latvijas režisore, kas ir ASV Kino Akadēmijas biedre. Viņas veidotās animācijas īsfilmas ir tikušas demonstrētas vairāk nekā 200 festivālos visā pasaulē. Filmā “Akmeņi manās kabatās” Signe Baumane radījusi neparasti tēlainu, pārsteidzoši ekspresīvu un dziļu pasauli, kurā sastopas gan metaforiski tēli, gan viņas ģimenes locekļi. Filmas skaudrais un tomēr humora pilnais stāsts vēsta par piecu ģimenes sieviešu dzīvēm – vecmāmiņu Annu, māsīcām Mirandu, Lindu un Irbi, kā arī par Signi pašu.

Filma “Akmeņi manās kabatās” ir ASV un Latvijas kopražojums, kas top ar Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu. No Latvijas puses to kopproducē “Studija Lokomotīve”. Filma tiks rādīta visos lielākajos Rīgas kinoteātros – Kino Citadele, Splendid palace, Multikino, Cinamon, kā arī Kino Lora Siguldā un citur Latvijā. Pēc Latvijas pirmizrādes filmu septembrī sāks izrādīt arī Ņujorkā un Losandželosā, vēlāk arī citur ASV.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl