Sokolovs: Krievijas interneta vidē visu laiku notiek smadzeņu skalošana

Komentāri
Sokolovs: Krievijas interneta vidē visu laiku notiek smadzeņu skalošana
Foto: no Aleksandra Sokolova personīgā arhīva

Lai gan parasti no šā cilvēka mēs par politiku maz, ko varam dzirdēt, bet tomēr kaut kas Aleksandru Sokolovu tomēr ir pamudinājis savā Facebook profilā paust viedokli. Šoreiz tas ir par mūsu lielo kaimiņu – Krieviju.

“Kaut esmu diezgan apolitisks cilvēks, vienā jautājumā, mana pozīcija ir ļoti stingra – es tagad nerunāju par patriotismu vai politiskajām partijām. Te ir tikai mans personīgais, subjektīvais viedoklis!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Man vieglāk ir sarunāties krieviski, bet…

Mana dzimtā valoda ir krievu. Tas ir ļoti pozitīvi, jo dod man pieeju milzīgam literatūras apjomam. Gandrīz visu, ko lasu, lasu krieviski. Protams, tās ir ne tikai grāmatas. Dažreiz man patīk palasīt krievu forumus un izklaides portālus. Zināt, kas mani pārsteidz? Apmēram puse no tēmām ir saistītas ar karu un patriotisko garu. Krievu interneta vidē visu laiku notiek nereāla smadzeņu skalošana. Ir milzīgi daudz tēmu par Krievijas pārākumu par citam valstīm, īpaši par ASV. Par to, ka no Uzvaras dienas ir izveidots kults, redz pat aklie. Ir tāda sajūta, ka Krievija ir vienīgā “īstā un pareizā” valsts, bet apkārt ir tikai ienaidnieki, kuri jāiznīcina. Citas valstis nenormāli traucē krieviem dzīvot laimīgi. Ir ļoti jūtams, ka Krievija gatavo savus pilsoņus ja ne karam, tad kaut kam līdzīgam. Parādījušās daudz tēmas par to, ka vienīgais pareizais ceļš ir “krievu pasaule” – apvienot visus krievvalodīgus vienā valstī.

Es esmu racionāls un pragmatisks cilvēks. Man ir daudzu nacionalitāšu saknes, bet tas neietekmē manu domāšanu, jo izdaru secinājumus, balstoties uz faktiem, kuriem uzticos. Es apzinos, ka mazas valstis nevar pastāvēt bez lielu valstu aizstāvības. Lai cik ļoti mēs negribētu būt neatkarīgi, vienmēr būsim “zem kaut kā”. Tas ir dabas likums. Mūsu neatkarība ir diezgan nosacīta. Bet ir ļoti labi, ka šobrīd mēs paši varam izvēlēties, kurš būs mūsu “protektors”.

Es nekad brīvprātīgi nepiekritīšu dzīvot Krievijā!

Ko es gribēju teikt? Es redzu, ka šobrīd Latvijas iedzīvotāji dalās divās grupās – vieniem tuvāk austrumu vērtības un otriem – rietumu. Es pats daudz reižu esmu bijis gan Krievijā, gan kādu laiku esmu padzīvojis ASV. Tīri valodas ziņā, man, protams, daudz vieglāk saprasties ar krieviem, bet kopumā… Es ļoti labi zinu, ka ne par kādiem solījumiem es nekad, nekad brīvprātīgi nepiekritīšu dzīvot Krievijā. Es ļoti labi esmu izpētījis krievu kultūru un mentalitāti. Zināt, kas ir Krievijas domāšanas pamatā? Necieņa. Necieņa pret visu. Pret savu tautu, pret valdību un pret sevi. Piemērus nav ilgi jāmeklē. Kā viņi uzvedas, kā runā, kā viņi kaut kur brauc – visur ir necieņa.

Es neticu, ka cilvēki mainās

Jā! Cilvēks var augt un attīstīties, bet viņa būtība nekad neizmainīsies. Es neticu, ka paies laiks, un starp čigāniem būs tikpat daudz profesoru, cik starp ebrejiem. Neticu, ka paies laiks, un japāņi būs sliņķi. Neticu, ka amerikāņi būs mierīgi un bez ambīcijām. Un arī neticu, ka krievu būtība arī kaut kad mainīsies.

Es ļoti skaidri zinu, ļoti labi saprotu – es negribu! Es negribu dzīvot ”Krievu pasaulē”! Es gribu, lai mani ciena, un gribu cienīt citus. Paldies!”

FOTO

Lasi vēl