Komentāri
Sokolovs: kādas sievietes ir interesantas un kādas nav?

”Pirms fotosesijām esmu runājis ar tūkstošiem sieviešu. Dažas man gribas ātrāk nofotografēt un aizmirst, bet ar dažām man izveidojas ilglaicīga, patīkama sadarbība. Es sāku aizdomāties, kāpēc ir tā? Kāpēc dažas man patīk vairāk, bet dažas mazāk,” savā Facebook profilā vaicā Sokolovs.

”Man ļoti simpatizē sievietes kā tādas, un esmu ļoti lojāls katrai klientei, kura pie manis nāk. Bet ir lietas, kuras man izraisa dažādas emocijas. Nepatīk, kad jaunas un skaistas sievietes sāk ilgi stāstīt par saviem “trūkumiem”. Tas viņai nepatīk, šis nepatīk, krūtis par mazu, lūpas par šauru, dibens nav apaļš un tml. Un to visu man stāsta reāli skaista sieviete – es mierīgi varu viņu ievietot savā Top10 skaistāko klienšu sarakstā,” raksta Sokolovs. Viņš arī atzīst, ka ”traki dzirdēt, kad meitene kura sver knapi virs 40 kg sūdzas par savu “lieko” svaru.”

”Nepatīk, kad sieviete sāk dižoties un ļoti demonstratīvi stāstīt, cik viņai ir svarīgs darbs un, cik ļoti augsts un atbildīgs amats. Un tas ir iemesls, kāpēc viņa nefotografēsies kaila (kaut es viņai arī neko tādu nepiedāvāju). Nav jābūt labam psihologam, lai saprastu, ka īstais iemesls ir nepārliecība par savu ķermeni,” stāsta Sokolovs, ”ir arī otrādāk – nāk atpazīstama sieviete vai pāris, kurus visi zina un fotografējas TĀ, ka man paliek ļoti bailes, kas notiks, ja viņi kaut kur pazaudēs savu atmiņas karti ar bildēm…”

Sokolovs, daloties pieredzē, norāda, ka viņam nepatīk, kad sieviete ienāk pa durvīm un uzreiz saka: ”Aleksandrs, Tu mani nepierunāsi fotografēties kailu! Kad ir privāta fotosesija, mans mērķis ir, lai kliente pasūtītu pēc iespējas vairāk bildes. Man ir stipri vienalga kailas, apakšveļā vai drēbēs. Galvenais ir daudzums. Viņa pasūtīs daudz bildes tikai, ja jutīsies ērti, droši un komfortabli. Tāpēc es gan runājot, gan fotografējot klienti ļoti cenšos neizvest sievieti no viņas komforta zonas. Bet es neko nesaku viņai, jo saprotu, ka man jau ir tāds tēls – it kā viss ko es fotografēju, ir tikai plikas meitenes.”

”Ir nianses par kurām daudzas meitenes ļoti uztraucas, bet viņas nesaprot, ka mani tās lietas absolūti nesatrauc. Nu, piemēram, sieviete gribēja fotosesiju veļā, bet pie manis sajutās ļoti droši un viņai sagribējās bildes arī bez veļas. Viņa tam nebija gatava un neaizgāja uz vaksāciju. Tagad viņai ir milzīgs stress, ka es par viņu slikti padomāšu. Bet esmu absolūti tolerants šādām lietām – mani nemulsina nevaksēta bikini zona, spalvainas kājas, pumpas utml.,” kailfoto sesiju fotogrāfa pieredzē dalās Sokolovs.

”Dažreiz ir nedaudz smieklīgi. Bija gadījumi, kad sieviete fotosesijas laikā uzbudinās tik stipri, ka tas kļūst vizuāli pamanāms. Tad viņas ļoti mulst. Laikam nesaprot, ka man tas ir lieliskākais un labākais kompliments, kad es redzu, cik viņa ir ļoti mikla,” par pikantākām situācijām stāsta Sokolovs.

Savukārt sievietes, kuras netēlo, Sokolovam šķiet vissimpātiskākās. ”Bieži var just, ka cilvēks tēlo, ka grib izlikties par to, kas viņš nav. Kā jebkuram cilvēkam, man arī patīk tādas sievietes, kurām patīku es. Kuras interesējas par manu darbu un dzīvi.
Rezumējot pārdomas, Sokolovs atklāj: ”Vēl man patīk kontrasti. Patīk, kad mierīga, inteliģenta sieviete, kura ikdienā strādā kaut kādā nopietnā amatā, saka, ka grib bildes, kur viņa ir stipri sasieta ar virvi un sasmērēta ar oglēm un eļļu.”

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl