Komentāri

27. novembrī koncertzālē Palladium uzstāsies viens no mūsdienu elektroniskā soula virtuoziem un daudzsološākajiem mūzikas producentiem SOHN. Rīgas melomānu ilgi gaidīto koncertu iesildīs atzītais pašmāju producents un bītmeikers Niklāvz.

Londonā dzimušā mūzikas producenta, dziedātāja un multiinstrumentālista SOHN, īstajā vārdā Kristofera Teilora (Christopher Taylor), daiļradi kritiķi raksturo kā Džeimsa Bleika (James Blake), Bon Iver un Palladium jau koncertējušā How To Dress Well stilu gaumīgu apvienojumu. Savas salīdzinoši neilgās darbības laikā SOHN ir sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Lana Del Rey, BANKS, Kwabs un Rhye. SOHN dzīvajās performancēs spilgti un skanīgi izceļas mākslinieka spēcīgais vokāls, kas kopā ar melanholisko klavieru un dzidri elektronisko pavadījumu uzbur klausītājiem fascinējošu sirreālitātes izjūtu.

Nesenā intervijā SOHN atzina, ka Rīgas koncerts būs kā ”[…] stāsts no sākuma līdz beigām, nevis priekšnesums, no kura vari izskriet un tad atgriezties uz pēdējām divām dziesmām”. SOHN koncertu iesildīs populārais pašmāju producents un Dirty Deal Audio kolektīva mūziķis Niklāvz jeb Niklāvs Sekačs, kurš elektronikas mūzikas cienītājiem noteikti būs pazīstams gan no vietēja mēroga – Satta Outside, Tallinn Music Week u. c., gan arī starptautiskiem pasākumiem kā Spānijas Primavera Sound u.c.

SOHN šā gada debijas solo ieraksts Tremors tika izdots jau ar slavenās 4AD mūzikas izdevniecības starpniecību, kuras paspārnē arī The National, St. Vincent, Pixies, Grimes, Future Islands, Daughter un daudzu citu pasaulslavenu mākslinieku ierakstus.

Izdevums The Guardian piešķīris SOHN izcila mūsdienu sadwave un slowtronica stila pārstāvja statusu un mūziķa minimālistiski ambiento stilu kā lieliska elektroniskā soula piemēru, kas atspoguļo mūziķa pagātnes haosa un tagadnes miera izjūtu apvienojumu.

Biļetes uz koncertu nopērkamas palladium.lv un visās Biļešu serviss kasēs. Biļetes cena, sākot no 15 eiro. Palladium durvis koncerta apmeklētājiem tiks atvērtas jau no plkst. 19.00. Koncerta iesildītājs Niklāvz savu priekšnesumu sniegs 20.00. SOHN uzstāšanās laiks tiks precizēts.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl