Šodien sākas Rīgas Starptautiskais kino festivāls

Komentāri
Šodien sākas Rīgas Starptautiskais kino festivāls
Hercs Franks. Publicitātes foto

2. decembrī ar viena no ievērojamāko Latvijas dokumentālo filmu meistara Herca Franka pirms vairāk nekā 10 gadiem iesākto filmu Baiļu robeža tiks atklāts Rīgas Starptautiskais kino festivāls (Riga IFF), kura ietvaros notiek arī nacionālais filmu festivāls Lielais Kristaps, informē Riga IFF komunikācijas vadītājs Kaspars Beķeris.

Uz Herca Franka iesāktās filmas pirmizrādi Rīgas Starptautiskajā kino festivāla atklāšanā ieradies arī Krievijas puses producents, kinodokumentālists Vitālijs Manskis kopā ar filmas līdzrežisori Mariju Kravčenko. Turklāt kopā ar Baiļu robežu no ArtDocFest uz Riga IFF atvestas vēl sešas citas dokumentālās filmas.

Artdocfest/Riga ir septiņu spēcīgu dokumentālā autorkino filmu Latvijas pirmizrādes, kas Riga IFF ietvaros notiks kinoteātrī K.Suns. Tā ir arī iespēja satikt vairāku filmu režisorus un veidotājus klātienē pirms filmu seansiem. Pirmais Artdocfest/Riga seanss – Latvijas pirmizrāde ar režisora piedalīšanos jau 4. decembrī plkst. 18.00 kinoteātrī K.Suns – PMR ir igauņu režisoru Mēlisa Muhu un Kristīnes Normanas spilgts politisks farss par pirms 25 gadiem pašpasludināto, bet tā arī neviena neatzīto Piedņestras Republiku Moldovā. Šis darbs ir gandrīz kā laika mašīna, kas mūs pārceļ tāda veidojuma kā Jaunkrievija nākotnē un parāda, kas gaida tās iedzīvotājus pēc pārdesmit gadiem.

2. decembrī plkst. 17.00 kinoteātra Splendid Palace telpās tiks atklāta Riga IFF goda viešņai Līvai Ulmanei veltīta izstāde Līva un Ingmars – tie ir fotokadri, kas vēsta par abu kinoleģendu sadarbību mūža garumā.

Rīgas Starptautiskā kino festivāla laikā notiks vairāku Latvijas filmu pirmizrādes. No 2. līdz 11. decembrim Riga IFF ietvaros nacionālais filmu festivāls Lielais Kristaps piedāvā ikvienam interesentam noskatīties pēdējo divarpus gadu laikā veidotās Latvijas filmas. Kinoeksperti jau atzīmējuši – gan konkursa, gan panorāmas filmu programma šogad būs ļoti spēcīga. Festivāla laikā Latvijas filmas skatīsies ”Lielais Kristaps” žūrija un piešķirs balvas. 11. decembrī notiks festivāla apbalvošanas ceremonija.

Riga IFF piedāvā arī ievērības cienīgu Eiropas kino – Eiropas Kinoakadēmijas balvu ieguvušu filmu, režisoru un aktieru kino retrospektīvu un aktuālās Eiropas filmas, kas tika atlasītas šī gada Eiropas Oskariem. Ļoti nozīmīga pie Holivudas ražojumiem pieradušo Latvijas jaunāko skatītāju kino gaumes dažādošanai rādās būt Riga IFF Ziemeļvalstu bērnu un jauniešu filmu programma – uz filmu Latvijas pirmizrādēm būs ievērības cienīgi viesi. Piemēram, Esbens Tofts Jakobsens, kas izrādīs savu filmu Trusēna brauciens pie spalvu karaļa.

Biļetes uz  gada grandiozāko kino notikuma – Rīgas Starptautiskā kino festivāla filmām nopērkamas Biļešu servisa kasēs. Detalizēta filmu programma publiskota festivāla mājaslapā rigaiff.lv.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl