Komentāri

1. decembrī koncertzālē Palladium uzstāsies viena no mūsdienu spilgtākajām postgrandža un alternatīvā hārdroka grupām – Seether no Dienvidāfrikas pilsētas Pretorijas.

Seether apvienojušies vokālists, ģitārists un dziesmu autors Šons Morgans (Shaun Morgan), basists un bekingvokālists Deils Stjuarts (Dale Stewart) un bundzinieks Džons Hamfrijs (John Humphrey). Spēcīgu iedvesmu viņiem sniegusi Kurta Kobeina (Nirvana) un Alice in Chains daiļrade. Tāpat atzīmējama Nine Inch Nails un Deftones ietekme. Tai pat laikā kritiķi atzīst grupas savdabīgo rokrakstu un spēcīgo, ne ar vienu citu formāciju nesajaucamo sniegumu. Nu jau vairāk nekā 15 gadus tieši dzīvās uzstāšanās ir Seether visspilgtākā reklāma.

Jūlijā Seether izdeva sesto studijas albumu Isolate and Medicate, no kura līdz šim iznākuši singli Words As Weapon, Suffer It All un Same Damn Life.

Jautāts par hitu sarakstīšanas receptēm, grupas līderis Šons Morgans kādā intervijā atzīst, ka viņam tādas nemaz neesot: ”Godīgi saku, es tiešām nezinu, kāda tā ir. Varu tikai būt pateicīgs, ka mums kaut kā izdodas radīt dziesmas, kas ļaudīm patīk”.

Tajā pašā laikā Š. Morgans akcentē skaidri nospraustu individualitāti: ”Ir tik forši būt grupā, kas rada dziesmas, kuras atšķiras no tā, kas lielākoties tiek atskaņots radiostacijās. Mēs cenšamies turēties ārpus tā visa, jo nevēlamies skanēt kā vēl kādi citi. Šā iemesla dēļ es neklausot citas rokgrupas vai līdzīga žanra māksliniekus. Vēlos, lai mūsu albumus veidotu tādas dziesmas, kuras iedvesmojušas mūsu pašu izjūtas un dzīves notikumi”.

Kā ziņots, pirms Seether uzstāsies Prana – jauna grandžmūzikas grupa no Maskavas, kas tikai nesen parādījusies muzikālā apritē (kopš 2012. gada), bet jau paspējusi iegūt prāvu cienītāju loku. Šogad iznācis Pranas debijas albums Kill Me Now.

Plānotais pasākuma grafiks

  • 19.30 tiek vērtas Palladium ieejas durvis
  • 20.15-20.45 Prana
  • 21.00-apm.22.30 Seether

Pēdējās biļetes uz Seether koncertu iegādājamas bilesuserviss.lv un visās Biļešu serviss kasēs.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl