Šodien Mārtiņam Freimanim apritētu 39

1 komentārs

”Mums jāzin tikai to, kā ieskrieties un spārnos augstu pacelties, par eņģeļiem, kā pārvērsties, kā krist un nebaidīties sasisties,” skan teksts kādā grupas Tumsa dziesmā. Šodien, 7. februārī, komponistam, dzejniekam, aktierim un grupas Tumsa dibinātājam Mārtiņam Freimanim apritētu 39 gadi.

Mārtiņš Freimanis dzimis 1977. gada 7. februārī. Dzīve viņu nesaudzēja. Bērnībā no viņa atteicās paša vecāki, bet, par laimi, bija cilvēks, kas par viņu rūpējās – vecmāmiņa Erna. Skola Mārtiņam nebija medusmaize, jo izjutis fizisku pazemošanu skolā, bet augstskolas laikā pat piedzīvojis badu… Taču no visām nepatikšanām Mārtiņam izdevās izkulties, nezaudējot optimism. ”No mana dzīvesstāsta nevajag taisīt drāmu. Nesen viesojos Strazdmuižas neredzīgo bērnu internātskolā un tur sapratu, ka mana dzīves pieredze uz pusi nav tik traģiska,” kādā intervijā žurnālam Patiesā Dzīves atzina Freimanis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Spilgtākie citāti no Mārtiņa Freimaņa dziesmām un grāmatas:

  • Tavs atspulgs palicis vēl vientuļāks, jo neprātīgs ir viss. Caur smaidu mākslīgo tu sev tik samelo.
  • Salauztu sirdi, gluži kā sagrieztu apelsīnu, atpakaļ nesalīmēsi, to sataisa kokteiļos un izdzer svaigu.
  • Dzīve ir kā tāda normāla kalnu upe, vienkārši ieliec savu laiviņu un brauc – bez airiem.
  • Un tie brīnās kā brīnās, ka cilvēks neapzinās, ja iekrīt sirds iekrīt, tā aizklīst dimensijās.
  • Un kāpēc ir tā, ka laime tā sāp? Nu varbūt, ka tai tomēr samaksāts par daudz.
  • Lai būtu tā – nejautā, jo atbildes ir tepat – klusumā. Lai būtu tā – nerunā, mums jānoķer tās divatā.
  • Mums jāzin tikai to, kā ieskrieties un spārnos augstu pacelties, par eņģeļiem, kā pārvērsties, kā krist un nebaidīties sasisties.

Mārtiņa Freimaņa bērnība saistās ar Aizputi – vietu, kur mūsdienās notiek virkne mūziķa un dzejnieka piemiņai veltītu pasākumu. Viens no plašākajiem sarīkojumiem Aizputē ik gadu norit 10. novembrī – dienā, kad Mārtiņi svin vārda svētkus. Arī pērn tur notika kas īpašs. Tika atklāta izstāde, kurā apkopotas fotogrāfijas, kurās savulaik populāro mūziķi iemūžinājuši viņa draugi un paziņas.

Foto: Mārtiņš Freimanis viņa paziņu un draugu fotogrāfijās un te tikai

Mārtiņš Freimanis mūžībā aizgāja 2011. gada 27. janvārī 33 gadu vecumā.

Pērn dziedātāji Aija Andrejeva, Kārlis Būmeisters un citi viņa draugi bija sarūpējuši šai dienai īpašu dāvanu, dāvājot dziesmu Vēstules spoguļrakstā.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl