Slavenības tiekas Endija Vorhola iedesmotā mākslas virtuvē

Komentāri

Rīgas Mākslas telpa uz vienu dienu pārtapusi par savdabīgu fabriku jeb vietu, kur sabiedrībā zināmi cilvēki, kas pēc profesijas nav gleznotāji, darina gleznas Endija Vorhola stilā.

Viens no satiktajiem ”māksliniekiem” – hokejists Oļegs Sorokins atzīst, ka ar zīmēšanu joprojām ir uz Tu. Hokejists atklāj, ka bērnībā, kad bijis jāzīmē slēpotājs, Oļegs to izkopējis no žurnāla. Savukārt basketbolistam Sandim Valteram šī ir pirmā gleznošanas pieredze dzīvē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Viņš caur saviem darbiem lika aizdomāties par cilvēku mākslīgu skriešanu pakaļ patēriņa, patēriņa precēm vai aizraušanos ar neesošām zvaigznēm vai kulta simboliem. Ja mēs to pārnesam uz Latvijas sabiedrību, tas šobrīd ir ļoti raksturīgi,” stāsta pasākuma idejas autore Inese Lukaševska. ”Endijs ļoti pareizi pateicis – māksla ir viss, ko var paņemt līdzi.”

”Šajā dzīvē esmu krāsojis tikai grīdas, pat zaķīti neesmu normāli uzzīmējis, tādēļ izvēlējāmies citu tehniku, proti, kolāžu, kurā izmantojam gatavas sagataves,” mākslas darba tehnisko risinājumu klāsta aktieris Ģirts Ķesteris, kurš darbam devis nosaukumu Daudz laimes dzimšanas dienā!, un to velta Jēzum. Ir ideja, ka uz spilgti rozā fona būs neliela izmēra Jēzus Kristus, kas sarunājas ar izmēros krietni prāvāko Merilinu Monro. ”Šajā laikā mēs piemirstam tieši šo aspektu. Mēs atceramies viens otru, atceramies eglīti, dāvanas. Riksī aizrikšojam uz baznīcu… Tā nav apsūdzība. Tas ir atgādinājums, arī sev,” mākslas darba ieceri skaidro aktieris.

Visi darbi tiks izstādīti lielveikalā, un tos pat varēšot iegādāties izsolē.

Vairāk skaties videosižetā!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl