Šīs paaudzes “Zvaigžņu Kari” (par filmu “Galaktikas Sargi”)

Komentāri

Uz ekrāniem jaunākā un līdz šim arī neparastākā Marvel komiksfilma ”Galaktikas Sargi” – iepriekš neviena pieskaitāma cilvēka nedzirdēta un nepazīta jocīgu kosmisko supervaroņu komanda (kuras sastāvā arī kareivīgs jenots un runājošs koks, tiešām), bet jau apspriestākā, diskutētākā un arī publikas & kritiķu apjūsmotākā gada komiksfilma!

Kā tad tā ir sanācis? Mēģināsim tikt skaidrībā

Tas, par ko es ļoti cienu Marvel Studios filmu veidotājus (un esmu gatavs pievērt acis uz dažām nepilnībām un nekorektiem gājieniem no viņu puses), ir viņu tā saucamais “kontrolētais risks” – vai tā būtu paļaušanās uz pēctitru ainām kā nākamo filmu tīzeriem, neiedomājami ambiciozais ilgtermiņa plāns vai vienkārši žonglēšana ar žanriem vienas sērijas filmu ietvaros, tas vienmēr bija gan traki riskanti, gan precīzi kontrolēti!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Un tieši ”Galaktikas Sargi” to demonstrē vislabāk – no vienas puses ir plašai publikai pilnīgi nezināma jocīgu supervaroņu komanda, mazpazīstami aktieri ar ”tuklo” Krisu Pratu un burtiski no sūdiem (Troma Studios, filma ”Slither”) izlobījies mazbudžeta filmu režisors-ekscentriķis Džeimss Ganns, kosmiskā tēma, 70-to gadu skaņu celiņš… risks riska mugurā, un citi skrien nopakaļ. Bet jau ar pirmo filmas ainu, kur Džeimsa Ganna draugs-aktieris Gregs Henrijs izspēlē pilnīgi piezemētu, Holivudisku ainu, ir skaidrs, ka Marvel groži tiek atlaisti tikai virtuāli, un te viss ir precīzi aprēķināts, lai patiktu vispār visiem. Bet filmas ievadtitru laikā, kur Krisa Prata varonis vienlaikus dejo pie Redbone ”Come and Get Your Love” un smalki parodē ”Indiana Džounsa” pirmās filmas ievadainu, ir laiks aplausiem, jo ir skaidrs, ka ar filmu viss būs vislabākajā kārtībā!

Galaktikas Sargi

Un tas tiešām ir tikai sākums – Džeimss Ganns izrādījās ideālais Marvel sabiedrotais, mūsu acu priekšā ir dzimusi jauna ironiska kinozvaigzne, gandrīz jauns Harisons Fords, bet skatītāju un rotaļlietu veikalnieku mīluļi Raķete un Grūts vēl ilgi neliks mums mieru. Un humors – filma ir praktiski komēdija, varbūt pat faktiski, ar jokiem visām gaumēm! Un tas nekas, ka filmā trūkst spēcīgu ļaundaru, “MacGuffin” ir jau neskaitāmas reizes redzēts citās, tai skaitā Marvel filmās, un tas viss ir vairāk varoņu intro, kā jebkas cits – filmas pasaulē (kura minimāli saskaras ar citām Marvel filmām, visvairāk atgādinot par ”Star Wars” oriģinālo triloģiju) gribas atgriezties tūlīt pēc beigu titriem, un tas arī ir galvenais! Pārsātināta ar neskaitāmām atsaucēm uz burtiski visu, tā šķietamos bezgalīgos riska mīnusus pārvērta vienā treknā, pat ja haotiskā un vizuāli jocīgā plusā, un atstāj skatītāju ar diviem jautājumiem – kā tagad uztvert visas pārējās (esošās un nākamās) Marvel filmas, un kā izturēt līdz 2017. gadam, kad gaidāmi šīs raibās kosmisko avantūristu komandas piedzīvojumu turpinājumi.

Obligāta skatāmviela visiem – īpaši tiem, kas Marvel filmas nepanes, ”Galaktikas Sargi” jau kinoteātros! Ejam vēlreiz?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl