Komentāri
Sākusies režisora Graubas filmas Nameja gredzens filmēšana
Aigars Grauba. Foto: LETA

Režisors Aigars Grauba un producents Andrejs Ēķis sākuši varoņstāsta Nameja gredzens uzņemšanu, vēsta laikraksta Diena pielikums KDi

A. Graubas jaunākās spēlfilmas pirmajos kadros tiek izspēlēta divu naidīgi noskaņotu cilšu cīņa. Tajā piedalās ne tikai kaskadieri no Lietuvas, bet arī regbija kluba Eži un amerikāņu futbola komandas Riga Lions spēlētāji.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja režisors, topošajā filmā Nameja gredzens sarežģītākās ir tieši cīņas un to iestudēšana. “Dekorāciju būve šoreiz būs salīdzinoši viegla. 13. gadsimta materiāli – koks, akmens un smiltis – nav nekas komplicēts. Tā nav baznīcas vai dzelzceļa sliežu būvēšana, kā tas bija Rīgas sargos. Filmā lielu lomu spēlēs arī daba. Kadros būs upe, ūdens, meži un kraujas, kā arī jūras krasts. Sarežģītākais filmā būs tieši cīņas un tērpi,” stāstīja A. Grauba, norādot, ka arī cīņas iestudē lietuviešu speciālists. Pēc režisora teiktā, lietuviešu kaskadieri Eiropā ir labi pazīstami un piedalās daudzās filmās. Viņi starptautiskā produkcijā, arī ar amerikāņu filmu meistariem, ne tikai uzturējuši labu līmeni, bet ieguvuši arī jaunu pieredzi un prasmes.

Jautāts, kāpēc izvēlējies filmā iesaistīt sportistus, A. Grauba paskaidroja, ka filmā bijuši vajadzīgi vīri, kas nebaidās no fiziskas saskarsmes. “Viņi nebaidās, kā arī ir fiziski un tehniski sagatavoti, lai būtu kontaktā ar pretinieku. Viņi zina arī, kā sevi pasargāt,” pastāstīja režisors.

Kopā ar sagatavošanās darbiem pirmā filmēšanas reize ilgusi nedēļu. Filmēšana turpināsies nākamā gada vasarā. Pašlaik notiek aktieru atlase galvenajām lomām. Kā norādīja A. Grauba, filmas titullomās varētu būt arī ārzemju aktieri. Līdz filmēšanai kino pilsētā Cinevilla tiks būvēta arī zemgaļu apmetne filmēšanas vajadzībām. Filmas pirmizrāde paredzēta 2016. gada novembrī.

Jau ziņots, ka A. Graubas un studijas Platforma spēlfilmas Nameja gredzens darbība risinās 13. gadsimta pirmajā pusē Zemgalē. Pēc valdnieka Viestura un viņa dēlu negaidītas nāves par karali Zemgalē kļūst jaunais Namejs. Bet karaļa varas gredzenu un tiesības valdīt šajā bagātajā un nozīmīgajā vietā jau iekārojis cits – Maksis, pāvesta sūtīts izputējis augstmanis, kuram visi līdzekļi un paņēmieni ir gana labi, lai sasniegtu kāroto – varu. A. Graubas kā scenārista un režisora interesi raisījis tas, ka mēs ļoti komfortabli un pārliecinoši ikdienā nēsājam pirkstā karaļa gredzenu. A. Grauba filmā centīšoties noskaidrot, ko īsti tas nozīmē un kādu atbildību tas uzliek.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl