Komentāri
Sabiedrības krējums līksmo gurmānu kafejnīcas atklāšanā

Pagājušās nedēļas nogalē sabiedrībā zināmas personas vienojās intelektuālās un līksmās izklaidēs kriminālromāna gaisotnē par godu grandiozajiem gurmānu kafejnīcas Film Noir atklāšanas svētkiem kinoteātra Splendid Palace ēkā.

Cafe Film Noir ir pavisam jauna vieta galvaspilsētā, kinoteātra Splendid Palace ēkā, Elizabetes ielā 61, kas atmodina bijušās kulta kafejnīcas Rīga ambīcijas ar jaunām vēsmām un misiju. Tā darbosies ne tikai kā gurmānu cafe, bet arī kā intelektuālās izklaides klubs, nodrošinot vietu kino lektorijiem, diskusijām, izstādēm un pat teātra izrādēm, vienā reizē uzņemot līdz pat 150 apmeklētājus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar savu klātbūtni nozīmīgā notikuma atmosfēru pagodināja vairāki inteliģences pārstāvji – Francijas Institūta Latvijā direktora vietniece Carole Desbois, Latvijas Kinematogrāfistu savienības priekšsēdētāja Ieva Romanova, dizaineri Imants Gross un Laura Liberte, restorāna Bibliotēka No.1 šefpavārs Māris Jansons, VEF Riga padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups, zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Grīnbergs, bijušais valsts sekretārs tieslietu un ekonomikas ministrijās Mārtiņš Lazdovskis, Rīgas Nami valdes priekšsēdētāja Vineta Verika un daudzi citi.

Ierodoties ikviens nokļuva neikdienišķā – Film Noir pasaulē. Gan viesmīļi, gan arī pasākumam īpaši piesaistītie aktieri viesus sagaidīja piecdesmito gadu tērpos, kuru efektu pasvītroja melnbalts grims. Panāktais rezultāts radīja sajūtu, ka, ierodoties Splendid Palace pagalmā, atnākušais ir iekāpis melnbaltajā filmā, kurā pašam aktīvi jāpiedalās.

Viesi izmantoja šo neikdienišķo izdevību – rotāties film noir kadrā un uzņēma fotogrāfijas un selfijus kopā ar ekstravagantajiem tēliem. Svētku laikā kino Splendid Palace pagalms bija mainījis ierastos apveidus – tajā bija redzams balts retro automobilis, ieradies svinībās tieši no pagājušā gadsimta vidus, cilvēkiem pulcējoties ap stāvgaldiem un skatuvi, svinīgumu sirdīs uzturēja mūziķu kvartets.

“Mums, Rīgas Nami, kinoteātris Splendid Palace ir ļoti īpašs, jo tas ir vecākais kinoteātris Ziemeļeiropā. Jau kinoteātra pirmsākumos tas tika veidots, lai padarītu filmu skatīšanos par svētkiem – fantastisks interjers, ļoti veiksmīgs repertuārs – tās ir lietas, kas raksturo Splendid Palace arī šodien. Mūsdienās cilvēki vairs nevēlas vienkārši aiziet uz kino, viņi pieprasa notikumu – tieši tādēļ sapratām, ka ir nepieciešama vēl papildu odziņa,” stāsta SIA Rīgas Nami valdes priekšsēdētāja Vineta Verika, turpinot – “Var šķist, ka šodien ir atjaunots labi aizmirsts vecais, tomēr kafejnīca, lai arī vecajās telpās, nebūs tāda kā agrāk – tā kalpos kā vieta, kur satikties industrijas pārstāvjiem un interesentiem dažādos lektorijos un citos kultūras pasākumos patīkamā atmosfērā.”

 

Pasākuma apmeklētāji kavējās dažādās intelektuālās izklaidēs. Minimālistiskā angļu stila bibliotēka pulcēja dzērienu degustācijas interesentus – no smalkām karafēm spēles veidā varēja nogaršot gan labi izturētu burbonu, gan viskiju u.c. dzērienus, tikmēr plašajā Film Noir zālē kino entuziasti piedalījās attiecīgā žanra filmu viktorīnā.

Greznā Versaļas zāle, pārvērtusies līdz nepazīšanai, sagaidīja atnākušos ar pilna izmēra mežakuiļa izbāzeni, kurš kalpoja kā spilgta atsauce uz latviešu film noir klasiku – filmu Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili, un, protams, bija iemīļots objekts foto mirkļiem, atdarinot ikonisko Mirdzas Martinsones fotogrāfiju.

Par noskaņu bija padomāts arī citās kafejnīcas telpās – degustatorus bibliotēkā stingri vēroja melns kraukļa izbāzenis, kamēr kriminālromāna atmosfēru pastiprināja tādi elementi kā sena rakstāmmašīna, telefons ar griežamu ciparnīcu un pat imitēti ieroči. Lielās Film Noir zāles centrālais elements nenoliedzami bija grandioza ledus skulptūra ar kafejnīcas logo.

Lasi vēl