Komentāri
Rundāles pilī BBC sāk filmēt seriālu Karš un miers
(Foto: LETA)

Rundāles pilī sākta britu raidkorporācijas BBC seriāla Karš un miers filmēšana, pastāstīja seriāla kopproducenti Latvijā un Lietuvā – Baltic Film Services.

Kā pastāstīja Baltic Film Services vadītājs Garijs Taks, Latvijā filmēšana gan notiek tikai divas nedēļas Rundāles pilī. “Rundāli izvēlējāmies, jo tā bija īstā vēstures perioda ēka vairākām stāsta daļām,” pastāstīja Taks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā daudzsēriju filmas uzņemšanai vajadzīgas 20 nedēļas, no kurām lielākā daļa tiks pavadīta Lietuvā. Trīs nedēļas filmēšana notiks arī Sanktpēterburgā. Filmēšanas komandā galvenokārt strādā britu un lietuviešu speciālisti. Latvieši vairāk nodarbināti tehniskos darbos saistībā ar lokācijas vietu un transportu. Daži latvieši gan piedaloties arī masu skatos.

Baltic Film Services izveidots 2004.gadā. Kopš tā laika kompānija piedalījusies vairāk nekā 40 kopprodukcijās – galvenokārt Lietuvā. “BBC ar mums izvēlējās strādāt mūsu starptautiskās reputācijas dēļ. Lēmums strādāt Lietuvā pieņemts arī tādēļ, ka Lietuvā ārzemju producentiem tiek piešķirtas nodokļu atlaides – iespējams atgūt 20% no budžeta,” paskaidroja Taks.

Jau ziņots, ka BBC uzņems Ļeva Tolstoja episkās drāmas Karš un miers ekranizāciju, kur galvenās lomas tēlos amerikāņu aktieris Pols Dano, britu aktrise Lilija Džeimsa un britu aktieris Džeimss Nortons, bet par seriāla režisoru izraudzīts Toms Hārpers.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl