Komentāri
Rudens kamermūzikas festivālu noslēgs Pētera Vaska Čellkoncerta pirmatskaņojums
Foto: Uwe Arens

Rudens kamermūzikas festivāla noslēguma koncertā sestdien, 25. oktobrī, Lielajā ģildē kamerorķestris Sinfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē atskaņos Pētera Vaska Otrā čellkoncerta Klātbūtne pirmatskaņojumu Latvijā. Čella solo spēlēs mūsdienu čella zvaigzne Sola Gabeta, kurai šis skaņdarbs veltīts.

Jau sen Sola Gabeta radusi dvēseles domubiedru Pētera Vaska skaņuvalodā, taču šo īpaši viņai veltīto skaņdarbu čelliste gaidījusi teju piecus gadus. Sola Gabeta atzīst, ka tajā iekļautie kontrasti un dabas elementi padara mūziku dzīvu.

Krievu izcelsmes Argentīnas franču čelliste Sola Gabeta aizrauj ar fascinējošu interpretāciju, kaismīgu spēli un harizmātisku personību. Viņas daiļradei raksturīga izteikta stilu un repertuāra daudzveidība.

Rudens kamermūzikas festivāla noslēguma koncertā skanēs arī Žana Sibēliusa Trešā simfonija un Erki Svena Tīra kompozīcija Bāka.

Rudens kamermūzikas festivālu rīko VSIA Latvijas Koncerti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl