Robina Tika superhitu Blurred Lines atzīst par plaģiātu

Komentāri

Zvērināto tiesa ir lēmusi, ka viens no vispārdotākajiem singliem mūzikas vēsturē – Robina Tika un Farela Viljamsa izpildītais Blurred Lines – ir plaģiāts, kas nokopējis mirušā soula mūzikas pārstāvja Marvina Geija dziesmu Got To Give Up.

Mirušā mūziķa ģimene saņems 7,3 miljonus ASV dolāru jeb aptuveni 7 miljonus eiro, ziņo izdevums Rolling Stone. Nona, Frenkijs un Marvins Geijs trešais abus izpildītājus tiesā iesūdzēja 2013. gadā. Visu šo laiku apsūdzētie noraidījuši savu vainu šajā lietā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā izdevumam Rolling Stone atzinis Geija ģimenes advokāts Ričards Bušs, viņš vēlas, lai superhits tiktu izņemts no pārdošanas. “Mēs tiesai esam lūguši uzsākt procesu, kas pārtrauc dziesmas turpmāko pārdošanu, ja vien abas puses nevienosies par tālāko finansiālā labuma sadalīšanu.”

Dziesmu salīdzinājums

Marvins Geijs mira 1984. gada aprīlī, mantojumā savai ģimenei atstājot visas viņa daiļrades autortiesības. “Pašlaik es jūtos brīva. Brīva no… Farela Viljamsa un Robina Tika važām, kas mūs turēja kopā ar meliem, kas tikuši visai pasaulei stāstīti,” atzīst viena no Geija meitām Nona.

“Mēs cienām tiesvedības procesu, bet esam ļoti sašutuši par šīs dienas lēmumu. Šis ir briesmīgs precedents mūsdienu mūzikai un tās radošajai darbībai,” stāsta Tika un Viljamsa pārstāvis tiesā Hovards Kings. “Esam pārskatījuši lēmumu un tagad izspriežam mūsu iespējas. Jūs par mums vēl dzirdēsit!”

Superzvaigzne Farels Viljams tiesā zvērinātājiem stāstīja, ka Geija mūzika viņam asociējas ar bērnības dienām, bet noliedz jebkādu iespēju, ka tā viņam bijusi galvā brīdī, kad rakstīta Blurred Lines dziesma.

Šis superhits ir ieguvis vienu Grammy balvas nomināciju, nopelnījis 16 miljonus ASV dolāru, kā arī abas zvaigznes vien no šīs dziesmas savā kontā ienesušas 5 miljonus dolāru.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl