Komentāri
Rīgas Ziemassvētku koncertu klāstā – tradicionāli un pirmreizēji notikumi
Foto: Jordan Hoskins, Flickr.com

Ziemassvētkos rīdzinieki un pilsētas viesi laipni gaidīti Rīgas Ziemassvētku koncertā Ķīpsalas hallē un svētku koncertos galvaspilsētas kultūras centros un dievnamos, kā arī aicināti apmeklēt vides objektu festivālu Ziemassvētku egļu ceļš, informē Rīgas domē.

Rīgas Ziemassvētku koncertā Ķīpsalas hallē, kas notiks 25. un 26. decembrī, klausītājus priecēs solisti Elīna Šimkus, Daumants Kalniņš, Jānis Kurševs, pūšamo instrumentu ansamblis Live Brass, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris Sōla, Vidzemes kamerorķestris un Daumanta Kalniņa instrumentālā grupa, pie diriģentu pults būs Kaspars Ādamsons un Andris Veismanis. Programmā – talantīgi mūziķi, klasiskās un populārās mūzikas sintēze, vērienīgums – tas raksturo šī gada Rīgas Ziemassvētku koncertu.

Koncerta pirmajā daļā skanēs klasiskās mūzikas pērles – F. Hendeļa, Dž. Pučīni, M. A. Šarpentjē skaņdarbi, pasaulslavenā igauņu komponista A. Pērta aizkustinošā Igauņu šūpuļdziesma, kā arī iemīļotas Ziemassvētku dziesmas komponista Valta Pūces aranžējumā. Savukārt otrajā daļā klausītājiem gaidāma tikšanās ar Daumanta Kalniņa un viņa kvinteta radītām kompozīcijām un dziesmu aranžijām, kuras īpaši šim koncertam papildinās Vidzemes kamerorķestris un jauktais koris Sōla. Līdztekus mazāk dzirdētām melodijām svētku noskaņu papildinās vairākas labi zināmas un iemīļotas Ziemassvētku dziesmas. Daudzveidīgo muzikālo partitūru papildinās Ievas Kemleres veidota horeogrāfija.

22., 23. un 25. decembrī Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcā notiks jau tradicionālie jauniešu kora Balsis Ziemassvētku koncerti, kurus kuplinās DJ Monsta radītā balss un elektronikas saspēle un VJ Pētera Brīniņa krāšņais vizuālais ceļojums. Koncertos būs sajūtama īpaša gaisotne un savstarpēja saspēlē ar klausītājiem, bet koncerta noslēguma kopīga mielošanās ar koristu pašceptām piparkūkām.

Svētvakaru 24. decembrī un svētkus 25. decembrī ieskandinās koncerts Ziemassvētku noskaņa, kas notiks Lielajā Ģildē, piedaloties Rīgas kamerkorim Ave Sol, instrumentālajai grupai Eināra Lipkes vadībā un diriģentam Andrim Veismanim. Savukārt divas dienas vēlāk, 26. decembrī, šajā vietā džeza mūzikas gaisotnē klausītājus gaidīs Profesionālā pūtēju orķestra Rīga bigbends diriģenta Raita Ašmaņa vadībā, solisti Annija Putniņa, Rūta Dūduma, Juris Vizbulis un Roberts Memmēns koncertā Riga Jazz Ziemassvētkos.

Svētkos īpašs Ziemassvētku labdarības koncerts Apsnieg eņģeļu koks notiks Rīgas Domā, un koncertā savāktie ziedojumi tiks nodoti bērnu paliatīvajai aprūpei.

Svētku koncerti ar koru, mūzikas instrumentu solistu, stīgu kvarteta un dziedātāju piedalīšanos notiks arī Kultūras centrā Mazā ģilde, VEF Kultūras pilī, Kultūras centrā Imanta un Kalnciema kvartālā.

Līdztekus koncertiem, iedzīvotāji aicināti apmeklēt Ziemassvētku tirdziņus un vides objektu festivālu Ziemassvētku egļu ceļš, kurā šogad apskatāmas 74 mākslinieku veidotas egles, kas pārsteigs ar ideju oriģinalitāti un realizēšanā pielietotajiem materiāliem. Vides objekti visā to krāšņumā redzami laikā, kad iedegts pilsētas apgaismojums.

Pasākumu programma atrodama interneta vietnē kultura.riga.lv, bet drukātā veidā tā pieejama Tūrisma informācijas centros, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs un kultūras centros.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl