Komentāri

Lielu atsaucību un interesi sociālajos tīklos ir izraisījušas fotogrāfijas ar Rīgas Ziemassvētku koncerta gleznu fonā, pie kuras nu jau fotografējušies ne tikai koncerta mākslinieki, bet arī vairāki simti potenciālo koncerta apmeklētāju. Tas nav vienkāršs reklāmfoto, bet gan jaunās un talantīgās mākslinieces, Ināras Teterevas stipendiātes Sandras Strēles lielformāta glezna.

Pašā vasaras viducī šī 6 x 4 metru lielā glezna ļāva sajust ziemas elpu un noskaņoties Ziemassvētku koncerta fotosesijai solistiem Elīnai Šimkui, Daumantam Kalniņam, Jānim Kurševam, diriģentiem Kasparam Ādamsonam un Andrim Veismanim, kā arī pūšamo instrumentu ansamblim Live Brass.

”Darbam tika dots interesants uzstādījums – gleznai bija jābūt kā nelielai teātra skatuvei. Turklāt ziemas ainava piedāvā daudz vairāk nianšu nekā vasaras, kad visi koki ir vienā tonī,” stāsta māksliniece.

Ieskaties gleznas tapšanas aizkulisēs!

Sandra Strēle ir Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnozares maģistrantūras programmas studente. Viņa ERASMUS apmaiņas programmas ietvaros ir studējusi Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā Beļģijā. Jaunā māksliniece ir piedalījusies grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs, līdzdarbojusies vairākās starptautiskās meistardarbnīcās, kā arī sarīkojusi vairākas personālizstādes trīsdaļīgā cikla Mežs ietvaros. Šovasar notika personālizstāde Vieta 57/24. 2012. gadā Sandrai tika piešķirta mecenātes Ināras Teterevas stipendija mākslā.

Kā ziņots, ka Ziemassvētkos, 25. un 26. decembrī, Ķīpsalas hallē notiks iemīļotie Rīgas Ziemassvētku koncerti, kur sirds labestību un prieku dāvās izcili mūziķi – operdziedātāja Elīna Šimkus, džeza dziedātājs Daumants Kalniņš un tenors Jānis Kurševs. Koncertos piedalīsies arī Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris Sōla, Vidzemes kamerorķestris, pūšamo instrumentu ansamblis Live Brass un Daumanta Kalniņa instrumentālā grupa. Pie diriģenta pults stāsies Kaspars Ādamsons un Andris Veismanis. Programmā – klasiskās mūzikas pērles, iemīļotas Ziemassvētku melodijas, populāras un mazāk zināmas dziesmas.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl