“Rīgas svētkos” izskanēs koncerti dažādām gaumēm

Komentāri
“Rīgas svētkos” izskanēs koncerti dažādām gaumēm
Foto: Ieva Lūka, LETA

“Rīgas svētku” plašajā pasākumu klāstā allaž nozīmīga loma piešķirta daudzveidīgajai koncertdzīvei, kuru iedzīvotāji aicināti baudīt arī šogad, apmeklējot dažādām gaumēm atbilstošus mūzikas koncertus.

“Rīgas svētku” apmeklētājus iepriecinās gan senās mūzikas, bērnu un jauniešu simfoniskā orķestra, kā arī klasiskās mūzikas koncerti, varēs klausīties modernās mūzikas, pūtēju orķestru un dziesminieku sniegumu. Būs iespēja dzirdēt operu ārijas, pagājušā gadsimta populārās un retro melodijas, kā arī dejot līdzi labi zināmām ziņģēm un dīdžeju sarūpētai mūzikai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vērmanes dārzā svētku ieskaņas koncertā “Rīgas vitrāžas” Profesionālais pūtēju orķestris “Rīga” saspēlēsies ar maestro Raimondu Paulu, solistiem Aiju Vītoliņu un Daumantu Kalniņu. Iemīļotas un tautā populāras pagājušā gadsimta melodijas svētku dienās būs dzirdamas arī koncertprogrammā “Visi tilti ved uz Rīgu!”, kas notiks Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, un klausītāju aizvedīs 1920., 1930. un 1960. gadu mūzikas pasaulē. Ļauties senāku un nedaudz piemirstu melodiju valdzinājumam, svētku dalībnieki aicināti arī “Retro vakarā” Vērmanes dārza estrādē.

Svētku laikā īsta mūzikas meka būs jūtama Rīgas Doma dārzā, kur ar Ērika Ešenvalda cikliskā opusa “Latvijas putnu balsis” pirmatskaņojumu uzstāsies Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris. Doma dārzā klausītāji varēs baudīt populārā kontrtenora Sergeja Jēgera izpildījumā skaistākās Georga Frīdriha Hendeļa un Antonio Vivaldi ārijas, kā arī klausīties Portugāles stīgu kvarteta “Atlantc Quartet” sniegumu. Koncertprogrammā “Melnā stārķa lidojums” būs dzirdams jaundarbs saksofonu kvartetam, balsīm, koklēm un dūdām, kā arī dudukam, ko uzrakstījuši trīs Latvijas komponisti – Uģis Prauliņš, Līga Celma un Valdis Muktupāvels. Savukārt koncertā “Hercogienes Luīzes Šarlotes mūzikas stunda” būs dzirdamas monodijas un galma dziesmas, kas bija populāras 17. gs. sākumā, bet senās mūzikas ansamblis “Inégalité Mystique” atskaņos 18. gs. franču deju mūziku. Šajā vieta paredzēts arī īsts notikums mūzikas gardēžiem – Franca Ādama Feihtnera operas “Kīrs un Kasandana” atskaņojums.

Baroka laika melodijas un senās mūzikas valdzinājums būs jūtams arī Sv. Pētera baznīcā, kur uzstāsies senās mūzikas atskaņotājmākslinieki.

Krāsains akcents svētku pasākumu klāstā būs koncertprogrammā “Dziesmu tilti” uz “Origo Summer Stage” skatuves, kur trīs dienu garumā uzstāsies mazākumtautību vokālie, deju un tautas mūzikas ansambļi, orķestri, kā arī individuālie izpildītāji. Savukārt Arkādijas parkā klausītājus aicina folkfestivāls, kurā uzstāsies Latvijā zināmi un iemīļoti dziesminieki.

Svētkos ikviens laipni gaidīts Spīķeros, bet jo īpaši – jaunieši mūzikas festivālā “Rīga Funk Fest”, kas vienuviet pulcinās funk stilā muzicējošas grupas. Klausītājiem būs iespēja izbaudīt koncertu, kas veltīts soul, jazz, rhythm and blues stilam un ir piepildīts ar pozitīvu enerģiju. Uz aktīvu līdzdalību jauniešus aicina pasākums “Starp mašīnām, motoriem, meitenēm”, kurš fokusējas uz mūsdienu ielu kultūru un mākslu – grafity, ielu dejām, ekstrēmajiem sporta veidiem, hip-hop mūziku un citādām aktivitātēm. Par īpašu noskaņu pasākumā gādās RTU studentu vadītās tehniskās jaunrades darbnīcas, labākie jaunie Latvijas mūziķi un dīdžeji, hip-hop dejotāju paraugdemonstrējumi, RTU karsējmeiteņu uzstāšanās, fizikas un ķīmijas eksperimenti, skeitborda šovs.

Svētku apmeklētājiem par prieku Bastejkalnā, “Berga bazārā”, “Spīķeru kvartāla”, Kaņepes Kultūras centrā, Tirgoņu ielā, Torņa ielā, Kaļķu ielā, Vaļņu ielā, Audēju ielā, pie Zviedru vārtiem būs dzirdami ielu muzikantu priekšnesumi, bet pasākums “Pilsētas ziņģe Citadelē” būs kā zaļumballe lielpilsētā ar līdzidziedāšanu un dejām.

Koncertuzvedumi bērniem un pieaugušajiem svētku laikā būs gan Vērmenes dārzā, pasākumā “Pirms 100 gadiem Albert’ ielā”, gan svētkos Ķengaraga promenādē, pie Kultūras un atpūtas centra “Imanta”, taču svētku kulminācijas koncertuzvedums “Viss ir iespējams!” notiks 11. novembra krastmalā pasākumā “Rīgas tiltu gaisma”. Tas būs kā burvīgas, nedaudz maģiskas saspēles tilts starp izciliem Latvijas džeza, karstasinīgiem Brazīlijas un galvu reibinošiem Austrālijas māksliniekiem.
Koncertuzvedumā piedalīsies orķestris “City Jazz Big band” Kārļa Vanaga vadībā un Rīgas kamerkoris “Ave Sol” Romāna Vanaga vadībā, kā arī īpašie viesi dziedātāja Denise Fontoura un perkusionists Tiago Loei no Brazīlijas. Vakara noslēgumā – svētku uguņošana.

Ar pilnu svētku programmu var iepazīties Rīgas svētku oficiālajā interneta vietnē rigassvetki.lv.

Aktuālajām ziņām svētku dienās varēs sekot līdzi pilsētā izvietotajās informatīvajās teltīs pie Laimas pulksteņa un 11.novembra krastmalā, kā arī interneta vietnē kultura.riga.lv un sociālajos tīklos: twitter.com/rigassvetki, facebook.com/RigasSvetki.

Svētku dienās, 16.augustā un 17.augustā, braukšana pilsētas sabiedriskajā transportā būs bez maksas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl