Komentāri

6. oktobrī koncertzālē Palladium uzstāsies dāņu elektroniskās mūzikas mākslinieks Trentemøller jaunākā albuma ”Lost” Eirāzijas turnejas ietvaros.

Kopenhāgenā mītošais mūziķis Anderss Trentemollers klausītāju mīlestību iemantojis, pateicoties talantam mūzikā tikai sev raksturīgā veidā apvienot indīroka un elektroniskās mūzikas elementus. Šobrīd viņš ir viens no visvairāk apbrīnotākajiem producentiem un remiksu meistariem.

2013. gada septembrī Trentemollers laida klajā trešo pilna garuma albumu ”Lost”, ar kura programmu viņš uzstāsies arī Rīgā. Žurnāls ”Vice” abumu raksturoja šādi: ”Tāpāt kā iepriekšējais albums, arī ”Lost” ir ne tikai loģisks Trentemollera iesāktā darba turpinājums, bet arī lieliski pauž viņa ”man pilnīgi pie kājas, kura žanra rāmī esat mani ielikuši” attieksmi”. ”Cilvēki gribēja dzirdēt kaut ko līdzīgu iepriekšējam albumam, bet ja es sāktu ieklausīties cilvēkos un tajā, ko viņi domā par skanējumu, nē, tas nav priekš manis,” saka Trentemollers.

Trentemollera radītais valdzinošais skanējums ir atradis vietu arī kino pasaulē. Viņa muzikālās tēmas savās filmās izmantojuši tādi atzīti režisori kā Olivers Stouns (”Savages”), Pedro Almodovars (”The Skin I live in”) un Žaks Odijārs, kurš savas jaunākās filmas ”Rust & Bone” izšķirošajā ainā izmantoja Trentemollera bootleg jeb nelegāli remiksēto Brūsa Springstīna dziesmu ”State Trooper”. Pērnā gada vasaru Trentemollers pavadīja kopā ar grupu ”Depeche Mode” viņu ”Delta Machine” pasaules tūrē.

Biļetes uz koncertu Rīgā nopērkamas iepriekšpārdošanā no 13. augusta plkst. 12:00 Biļešu servisa kasēs. Pirmo 100 biļešu cena 29 EUR.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl