Rīgā muzicēs čellistu grupa 2Cellos no Horvātijas

Komentāri

Šodien, 4. decembrī, Arēnā Rīga koncertēs čellistu duets no Horvātijas 2Cellos, kurā apvienojušies Luka Šuličs un Stefans Hausers.

Duets 2Cellos Latvijā muzicējis 2011. gadā, iesildot Eltona Džona koncertu Rīgā. Jaunie mūziķi jau paguvuši iemantot atpazīstamību visā pasaulē, apvienojot savā spēlē dažādus mūzikas žanrus, sākot no Vivaldi līdz AC/DC.

Grupa 2Cellos atpazīstamību iemantoja 2011. gadā, interneta vietnē Youtube.com publicējot savu versiju par Maikla Džeksona dziesmu Smooth Criminal. Pateicoties ierakstam, grupa ieguva līgumu ar ”Sony Masterworks” un devās pasaules turnejā kopā ar E. Džonu, viesojoties arī Latvijā.

Jaunie mūziķi turnejas laikā jau paguvuši kāpt uz skatuvēm ASV, Japānā un vairākās Eiropas valstīs, kā arī piedalījušies televīzijas šovos, piemēram, The Tonight Show ar Džeju Leno, The Ellen DeGeneres Show, Lopez Tonight u.c.

2013. gada janvārī 2Cellos izdeva otro albumu In2ition, ko producēja leģendārais Bobs Jerzinins, kurš ir strādājis kopā ar tādām pasaules zvaigznēm kā Pink Floyd, Alice Cooper, Kiss, Deep Purple. 2 Cellos jaunā albuma ierakstā piedalījušies arī mūziķi Eltons Džons, Stīvs Vai, Lang Lang, Haja Rivera un Dzukero (Zucchero).

Dueta dalībnieki L. Šuličs un S. Hausers čellu spēlēt kopā sākuši jau bērnībā. Šuličs absolvējis Karalisko mūzikas akadēmiju Londonā, bet Hausers – Karalisko ziemeļu mūzikas koledžu Mančestrā.

L. Šuličs ir saņēmis vairākas prestižas godalgas – pirmo un speciālo godalgu septītajā Lutoslavska mūzikas konkursā, uzvaru starptautiskajā čella spēles konkursā Varšavā 2009.gadā, kā arī pirmo vietu Eiropas apraides savienības konkursā “Jaunais talants” un Pastrona godalgu Vigmorhollā 2011. gadā.

S. Hausers ir strādājis ar tādiem klasiskās mūzikas pārstāvjiem kā Mstislavs Rastropovičs, Bernards Grīnhauss, Menhems Presslers un Ivri Gitlis. Viņš ir arī vairāk nekā 20 nacionālo un starptautisko mūzikas konkursu uzvarētājs. Divas reizes viņš ir uzstājies princim Čarlzam Bekingemas un Sentdžeimsas pilī.

2Cellos uzstājusies arī kopā ar Red Hot Chili Peppers, Queens of the Stone Age un Džordžu Maiklu. Grupa ir sadarbojusies ar producentiem T-Bone Burnett un Humberto Gatica, kā arī komponistu Džeimsu Ņūtonu Hovardu.

Biļetes uz koncertu Arēnā Rīga nopērkamas Biļešu servisa kasēs un internetā. Biļešu cenas, sākot no 25 eiro.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl