Rīgā ierodas Riga IFF goda viešņa kinodīva Līva Ulmane

Komentāri
Rīgā ierodas Riga IFF goda viešņa kinodīva Līva Ulmane
Publicitātes foto

Šodien, 10. decembrī, Rīgā ierodas Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) goda viešņa, aktrise un režisore Līva Ulmane, uz festivālu vedot savu jaunāko filmu. Viens no Riga IFF centrālajiem notikumiem ir Līvas Ulmanes režisētās filmas Jūlijas jaunkundze seanss ar režisores piedalīšanos.

Līvu Ulmani Latvijas skatītāji klātienē varēs satikt pat vairākkārt. Pirmoreiz režisore uzrunās publiku pirms savas filmas Jūlijas jaunkundze seansa 11. decembrī plkst. 17.00 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē. Savukārt nākamajā dienā 12. decembrī plkst. 12.00 turpat, Splendid Palace Lielajā zālē, notiek kinozinātnieka Viktora Freiberga vadīta saruna ar ievērojamo norvēģu kinoaktrisi un režisori, kā arī režisora Ingmara Bergmana mūzu Līvu Ulmani.

Atgādinām, ka kinoteātra Splendid Palace foajē jau kopš festivāla atklāšanas redzama Riga IFF goda viešņai Līvai Ulmanei veltīta izstāde Līva un Ingmars – tie ir fotokadri, kas vēsta par abu kinoleģendu sadarbību mūža garumā. Izstāde sadarbībā ar Norvēģijas Filmu institūtu būs apskatāma līdz pat janvāra beigām.

Ar Līvas Ulmanes vārdu saistās vēl kāds nozīmīgs Rīgas Starptautiskā kino festivāla pasākums – tieši viņa rakstījusi priekšvārdu ilggadēja tuva drauga, Norvēģijas Filmu institūta starptautisko projektu pārzinātāja, kino vēsturnieka Jana Erika Holsta grāmatai par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbību kino jomā.

Grāmatas Stārķa lidojums pār priežu mežu (Stork flying over pinewood) vēsta par ievērojamākajiem Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbības projektiem kino jomā no 1989. līdz 2014. gadam. Šis visas Baltijas kino profesionāļiem nozīmīgais izdevums, kura veidošanā piedalījušies arī zināmi Latvijas autori, piemēram, Daira Āboliņa, Dita Rietuma un Kristīne Matīsa, dos ieskatu ne vien par filmu projektiem, bet arī par Baltijas valstu kino nozares norisēm pēc neatkarības atjaunošanas, vadošajiem režisoriem un producentiem, filmu panākumiem ārvalstīs un svarīgākajiem kino festivāliem. Vēl 10. decembrī iespējams pieteikties uz Jana Erika Holsta ievadlekciju kino interesentiem par Ziemeļvalstu un Baltijas sadarbību kinojomā, kas notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pirms grāmatas atvēršanas Riga IFF izskaņā 12. decembrī.

Biļetes uz Rīgas Starptautiskā kino festivāla filmām nopērkamas kinoteātru un Biļešu servisa kasēs. Detalizēta filmu programma publiskota festivāla mājaslapā: rigaiff.lv.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl