Rīgā ieradušies Žerārs Depardjē un Fanija Ardāna

Komentāri
Rīgā ieradušies Žerārs Depardjē un Fanija Ardāna
Žerārs Depardjē. Foto: AFP/ Scanpix

Vēlā 27.augusta vakarā, neraugoties uz drēgno un lietaino laiku, lieliskā noskaņojumā Rīgā ieradās Francijas teātra un kino aktieri Žerārs Depardjē un Fanija Ardāna, lai jau 29.augustā kāptu uz Rīgas Kongresu nama skatuves izrādē “Otrā mūzika”.

Izcilās literātes un režisores Margaritas Dirasas lugas “Otrā mūzika” (“La Musica deuxieme”) iestudējums iecerēts kā spilgts ieskaņas pasākums šā rudens festivālam “Baltijas pērle”.

“Šis stāsts aizkustinās sirdi ikvienam, kurš mīlējis un bijis mīlēts, kurš vēl tikai meklē savu mīlestību vai to jau pazaudējis…” – tā festivālam lugu raksturo Margaritas Dirasas ilggadējais līdzgaitnieks Žerārs Depardjē, piebilstot, ka mīl šīs dižās, talantīgās sievietes – kas ne acu galā necieta jelkādu falšumu vai nodevību – literāros darbus, filmējies daudzās viņas kinolentēs un tāpēc ar degsmi iesaistījies iestudējumā, kurā spēlē kopā ar Faniju Ardānu – “Mēs vienkārši abi esam piedzīvojumu meklētāji, un dažkārt atgadās, lūk, šādi patīkami pārsteigumi.”

Izrādes scenogrāfiskā risinājuma autors ir interjera dizaineris Pēteris Ozoliņš, strādājot ciešā sadarbībā ar Faniju Ardānu.

Festivāla kino programmā iekļauts Fanijas Ardānas jaunākais režijas darbs “Uzmācīgie ritmi” (“Cadences obstinées”) un režisora Ābela Ferraras skandalozu slavu iemantojusī filma “Laipni lūgti Ņujorkā” (“Welcome to New York”) ar Žerāru Depardjē galvenajā lomā.

Žerārs Depardjē un Fanija Ardāna  ar prieku un nepacietību gaida iespēju iepazīt pilsētu, kas celta Eiropas kultūras galvaspilsētas godā, un tās iedzīvotājus, pavēstīja “Baltijas pērles” pārstāvji.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl