Rīgā ar vērienu nosvin Elvisa Preslija 80. jubileju

Komentāri

Šodien, iespējams, slikta dūša nomoka visus Elvisa Preslija fanus, jo vakar bija rokenrola karaļa 80. dzimšanas diena. Ar vērienu jubileja tika nosvinēta arī Rīgā.

Pasaulē populārāk gan esot pieminēt viņa nāves dienu – 16. augustu. Džons Lenons reiz teicis: Pirms Elvisa nebija nekā. Pēc Elvisa noteikti ir noticis daudz, piemēram, 1993. gadā par godu Elvisa 58. dzimšanas dienai ASV tika izlaista mūziķa pastmarka, Preslijam kļūstot par pirmo rokmūziķi, kurš ASV iemūžināts uz pastmarkas. Un tā katru gadu tiek svinēta viņa dzimšanas diena.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par latviešu Elvisu Presliju dēvētais mūziķis Ivars Pētersons atzīst, ka rokenrola karaļa dzimšanas dienā pats ik gadu jūtas kā svētkos. Dziedātājs nekad speciāli neesot centies atdarināt Elvisu, bet viņš neapšaubāmi ir atstājis lielu iespaidu uz visiem rokenrola mūzikas izpildītājiem.

Latvijas rokenrola karalis Pits Andersons savu otro dzimšanas dienu svin vienā dienā ar E. Presliju. “Pirms desmit gadiem, kad Elvisam bija 70, mēs braucām ar grupu uzstāties uz Liepāju, uz Fontaine klubu. Mums notiks briesmīga avārija. Viens dzērājs ietriecās mūsu mašīnā, un mēs knapi palikām dzīvi. Šo dienu mēs atzīmējam arī kā savu dzimšanas dienu,” stāsta P. Andersons.

Elvisa Preslija dzimšanas diena tiek svinēta visur pasaulē. Piemēram, Pits Andersons ir piedalījies tās svinībās Krievijā, Zviedrijā, Somijā, Holandē un Igaunijā.

Vairāk skaties videosižetā!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl