Rīga 2014: Pasaules koru olimpiādi rīkoja vairāk kā 1600 cilvēku

Komentāri
Rīga 2014: Pasaules koru olimpiādi rīkoja vairāk kā 1600 cilvēku
Foto: LETA

Viens no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas lielākajiem starptautiskajiem notikumiem – 8. Pasaules koru olimpiāde, kas ilga no šā gada 9. līdz 19. jūlijam un kuras organizēšanā piedalījās Pasaules vairāk kā 1600 cilvēku, – ir noslēdzies.

Pasaules koru olimpiāde tās norises laikā Rīgā pulcēja piecu kontinentu 73 valstu 460 koru 27 000 dalībniekus.

Desmit dienu laikā Rīgas koncertzālēs un parkos norisinājās konkursi 29 kategorijās, kā arī meistarklases un semināri, īpašie koncerti un koru draudzības koncerti, dalībnieku gājiens un citi pasākumi.

Pēdējā Pasaules koru olimpiādes 2014 apbalvošanas ceremonija noslēdzās 19. jūlijā Arēnā Rīga, kur tika apbalvoti pēdējie šīs koru olimpiādes čempiona titula ieguvēji piecās kategorijās – jauktie kamerkori, vīru kamerkori, laikmetīgā mūzika, populārā kormūzika un tautas mūzika/folklora.

Apkopojot visu četru apbalvošanas ceremoniju statistiku, Latvijas kori Pasaules koru olimpiādē čempionu sacensībās izcīnījuši sešus čempiona titulus un ieguvuši kopā 54 medaļas, no tām 29 zelta un 25 sudraba. Atklātajā konkursā Latvijas kori saņēmuši 30 zelta, 19 sudraba un trīs bronzas diplomus, turklāt pieci kori kļuvuši par savas kategorijas uzvarētājiem.

Sīkāk par koru olimpiādes rezultātiem varat uzzināt šeit. (links uz http://www.interkultur.com/competitions-festivals/world-choir-games/riga-2014/results/)

Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000. gada un notiek reizi divos gados.

Pasaules koru olimpiādi Rīgā rīkoja nodibinājums “Rīga 2014” sadarbībā ar Vācijas kultūras organizāciju “Interkultur”.

8.Pasaules koru olimpiādes spilgtākie mirkļi fotogrāfijās:

Lasi vēl