Raimonds Pauls triumfē regeja žanrā

Komentāri

No 21. Līdz 24. augustam Dzintaru koncertzālē notiek festivāls ”BIGBANK Latvijas Pērles”. Ceturtdienas vakarā festivālu atklāja tā idejas autors Raimons Pauls ar muzikāli daudzkrāsainu koncertu.

Koncerta ievadā Maestro ar instrumentālo grupu izpildīja vairākus skaņdarbus elegantā estrādes džeza manierē, kam sekoja piecas agrāk nedzirdētas dziesmas jaunās solistes Kristīnes Prauliņas izpildījumā. Komponists Kristīnei prognozē labu nākotni kā džeza dziedātājai, un pēc dzirdētā tam grūti nepiekrist. Šķiet, tik spilgts džeza vokāla pieteikums Latvijā nav piedzīvots jau sen. Liriski sapņainu un izjusti romantisku gaisotni vakaram piešķīra vietējai publikai jau pazīstamā somu vokāliste Sonja Bišopa ar Raimonda Paula klasisko hitu programmu angļu valodā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par koncerta otro daļu, kas bija veltīta starptautiskajam projektam ”Raimonds Pauls Goes Reggae”, Maestro teica: ”Tajā jūs redzēsiet visādus brīnumus!”. Ko redzēt tiešām netrūka! Anglijā mītošā Jamaikas regeja grupa ”Indikaa” jau pirmajos mirkļos radīja bezrūpīgi saulainu svētku atmosfēru, kurai ļāvās arī pārliecināti Maestro mūzikas cienītāji, kas līdz šim regeja burvību, iespējams, nekad nebija novērtējuši. Tādi hiti kā ”Vera Koko”, ”Anno Domini”, ”Laternu stundā”, ”Dāvāja Māriņa”, ”Zilais karbunkuls”, ”Cāļus skaita rudenī” u.c., pasniegti ar autentisku regeja garšu, atstāja pārsteidzoši tonizējošu iespaidu uz visdažādāko vecumu skatītājiem, kas bez mudināšanas vienojās ”Dāvāja Māriņa” jaunajā piedziedājumā ”Feel the vibe, feel the vibe”. Kontaktu ar latviešu publiku jamaikiešiem palīdzēja uzturēt Ralfs Eilands, bet īpaši maģisku un pat viegli sirreālu pieskaņu visam notiekošajam sniedza paša Maestro klātbūtne pie klavierēm. Vēlāk komponists atzina, ka priekšnesums viņam sagādājis īpašu gandarījumu un arī zālē vienaldzīgo nebija.

Festivāls ”BIGBANK Latvijas Pērles” turpināsies līdz nedēļas beigām. Šodien Dzinatru koncertzālē skanēs Laimas Vaikules hiti, sestdienas koncerts būs veltīts Mārtiņa Freimaņa dziesmām, bet svētdien festivālu noslēgs Olga Rajecka ar jauno koncertprogrammu ”Buramdziesmas”.

Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās un internetā.

Lasi vēl