Raimonds Ozols solokoncertā iepazīstinās ar jauno albumu

Komentāri
Raimonds Ozols solokoncertā iepazīstinās ar jauno albumu
Foto: Evija Trifanova, LETA

Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra (LNSO) pirmā vijole Raimonds Ozols nākamsestdien, 31. augustā, Dzintaru koncertzālē sniegs savu pirmo jubilejas koncertu pirms šoruden gaidāmās Latvijas koncertttūres.

Albumā ”Vīzijas” ierakstītas melodijas no pasaules kino un teātru izrāžu zelta repertuāra, aranžētas solo vijolei ar ritma grupu, tostarp R. Paula mūzika no filmas ”Ilgais ceļš kāpās”, E. Morikones (E. Morricone) mūzika no filmas ”Reiz Amerikā”, P. Moriā (P. Mauriat) ”Pēdējais Parīzes tango”, kā arī citas skaistas melodijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Kino un teātrim sarakstīts daudz ģeniālu kompozīciju, kas ne tikai paspilgtina konkrēto kinofilmu vai teātra izrādi, bet kas spēj dzīvot pašas par sevi. Tās dažkārt turpina skanēt gadiem ilgi, kad lielākā daļa pat vairs neatceras, ka kompozīcija ir tikusi sarakstīta kādai filmai vai teātra izrādei,” par jauno kompaktdisku stāsta mūziķis.

Šis būs trešais Raimonda Ozola mūzikas ierakstu albums: 2001. gadā izdots albums ”Starp Debesīm un Zemi”, bet 2006. gadā ”Welcome to my world!” (”Ienāc manā pasaulē”). Jaunā albuma ierakstā piedalījušies arī Z. Liepiņš, K. Zemītis, R. Macats, M. Auziņš, LNSO stīgu grupa un citi Latvijā pazīstami mūziķi.

Vijolnieks Raimonds Ozols ir solists ar visaugstākajiem profesionālās vijoļspēles standartiem, kurš atskaņo gan klasisko, gan populāro mūziku, spēlējot akustisko un elektrisko vijoli. Mūzikas kritiķi un profesionāļi šo izpildījumu ir atzinuši par lielisku, jo tas sniedz iespēju klausīties klasisko mūziku rokmūzikas jeb 21. gadsimta interpretācijā.

Līdzās darbam LNSO Raimonds kā vieskoncertmeistars muzicējis Bavārijas Radio orķestrī M. Jansona vadībā Minhenē, Igaunijas Nacionālajā orķestrī, Vispasaules Miera fonda orķestrī Bangkokā. R. Ozola solo priekšnesumi skanējuši Somijā, Islandē, Norvēģijā, Krievijā, Ķīnā, Azerbaidžānā, Austrijā un citās valstīs.

Biļetes uz koncertiem pieejamas ”Biļešu paradīzes” kasēs.

Lasi vēl