“Putncilvēks” Maikls Kītons saņem goda medaļu

Komentāri
“Putncilvēks” Maikls Kītons saņem goda medaļu
Foto: AFP/ LETA

Amerikāņu aktierim Maiklam Kītonam pasniegta Francijas goda medaļa par ieguldījumu mākslā un literatūrā. Taču uz agrākajiem lauriem viņš neguļ – viņa jaunākais meistardarbs – filma Spotlight – iesaistījusies nopietnā cīņā par Oskara balvu.

Francijas goda medaļas mākslā pasniedz kopš 1957. gada. Francijas kultūras ministre Flora Pelerīna to pasniedza Kītonam, skaidrojot, ka tā pienākas par aktiera lielo talantu, spēju iejusties visdažādākajos tēlos.

Pērn 20. Critics Choice balvu pasniegšanas ceremonijā kritiķi Kītonam piešķīra labākā aktiera balvu par tēlojumu satīriskajā komēdijā par šovbiznesu Putncilvēks (Birdman). Savukārt šogad šajā pašā balvu pasniegšanā viņa jaunāko filmu par katoļu garīdzniecību atzina par gada veiksmīgāko kinolenti.

Pats Kītons gan uzsver, ka viņa lomas nav tikai personīgais sasniegums. Tā reti ir viņa paša izvēle, kuru lomu tēlot.

Savā jaunākajā filmā Spotlight viņš spēlē žurnālistu Volteru Robinsonu. Filmā stāstīts par laikraksta The Boston Globe rakstiem, kuri atspoguļo pedofiliju katoļu garīdzniecībā. Filma cīnīsies par labākās kinolentes statusu ASV Kinoakadēmijas balvu Oskars pasniegšanā 28. februārī Losandželosā.

Foto

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl