Pūtēju orķestris Rīga aicina uz Pirmās adventes koncertu

Komentāri
Pūtēju orķestris Rīga aicina uz Pirmās adventes koncertu
Foto: LETA

Nākamsvētdien, 30. novembrī, plkst. 17.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā profesionālais pūtēju orķestris Rīga diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā sniegs tradicionālo Pirmās adventes koncertu.

Pirmās adventes koncerts Pēterbaznīcā ir kļuvis par orķestra Rīga tradīciju, ievadot Ziemassvētku gaidīšanas laiku. Šogad orķestris Rīga sagatavojis īpašu programmu, kurā iekļautas gan tradicionālās Ziemassvētku melodijas, gan Rietumeiropas klasika, kā arī latviešu mūzika, piedaloties spožiem solistiem un mūziķiem.

Ziemassvētkiem raksturīgā priekpilnā noskaņā ir sacerēts Šona O’ Lāflina (Sean O’ Loughlin) skaņdarbs Jubilant Holiday, kas aizsāks koncerta programmu. Skanēs klasiskās mūzikas pērles, kā Johana Sebastiana Baha korālis Jesu bleibet meine Freude un Volfganga Amadeja Mocarta Laudate Dominum ar Sonoras Vaices soprāna solo. Koncertu lieliski papildinās britu komponista Endrū Loida-Vēbera (Andrew Lloyd Webber) Pie Jesu solistu un kora sniegumā.

Koncerta programmā iekļauta Jura Karlsona Ziemassvētku kantāte mecosoprānam, jauktajam korim un orķestrim. Solo dziedās Laura Grecka. Kantāte ir sarakstīta 1991. gadā, izmantojot Kārļa Skalbes, Austras Dāles un Elzas Ķezberes dzeju.

Viens no izvērstākajiem mūsdienu pūtēju orķestra skaņdarbiem, veltīts Ziemassvētku tematikai, ir amerikāņu komponista Alfrēda Rīda Krievu Ziemassvētki. Tajā ir izmantoti četri seni krievu garīgie dziedājumi, kuriem orķestra skanējums piešķīris Adventes laikam emocionāli atbilstošu noskaņu un skaņdarba izskaņā – kulminācijā tie asociējas ar katedrāļu majestātisko arhitektūru un plašumu.

Pirmās adventes koncertu noslēgs populāras Ziemassvētku dziesmas, dodot iespēju katram klausītājam tās atkal no jauna izbaudīt un izdziedāt.

Ar Rīgas domes atbalstu koncertu būs iespēja klausīties bez maksas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl