Princis Harijs uzstājas ar jocīgu deju

Komentāri

Britu princis Harijs turpina pārsteigt publiku ar saviem talantiem. Uzturoties Jaunzēlandē, viņam nācies izpildīt tradicionālo maoru deju – haku. Turklāt, lai sagatavotos, viņam tika dotas vien 20 minūtes. Jaunzēlandieši domā, ka princim tas izdevies.

Haka savulaik bija Jaunzēlandes iezemiešu maoru deja. Iezemieši savdabīgos deju soļus izpildīja pirms kaujas, tādējādi vairojot savu spēku un spējas cīņai ar pretinieku. Haku var izpildīt, arī sagaidot smalkus viesus, suminot lielus sasniegumus vai pavadot aizgājējus. Šī deja kā tradīcija joprojām ir saglabāta jaunzēlandiešu armijas ikdienā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Britu princim Harijam, kurš jau piekto dienu uzturas nomaļajā salā, bija dotas tikai 20 minūtes, lai apgūtu haku un ar to uzstātos publikas priekšā.

Par prinča Harija dejotprasmi bija sajūsmā gan publika, gan skolotāji. Karavīri stāsta, ka princis haku apguvis ar patiesu aizrautību un interesi.

30 gadus vecais karaliskās dzimtas pārstāvis dienestu britu armijā beigs jūnijā. Tad viņš, tāpat kā tēvs un vecākais brālis Viljams, vairāk laika veltīs oficiālajiem pienākumiem, lai atvieglotu 88 gadus vecās karalienes Elizabetes ikdienu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl