Princeses Diānas dzīve iemūžināta teātra izrādē

Komentāri
Princeses Diānas dzīve iemūžināta teātra izrādē
Foto: Scanpix

Londonas Vestendā pirmizrādi piedzīvojusi pretrunīgi vērtēta teātra izrāde par princesi Diānu. Izrāde stāsta par kādu rakstnieku, kurš atklāj noslēpumus par princeses Diānas nāvi, kuru līdz šim karaļnams un valdība slēpuši, kārtējo reizi uzjundījot konspirāciju teorijas par britu princeses bojāejas apstākļiem.

Lugas Patiesība, meli, Diāna autors ir Džons Konvojs. Viņš savā darbā izmantojis pētnieciskā žurnālista Džona Morgana grāmatas par mirušo Velsas princesi, intervējis cilvēkus, kas pazina Diānu, kā arī racies cauri pieejamajai informācijai policijā, medicīnas iestādēs un tiesu sēžu izdrukās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Diāna oficiāli no britu troņmantnieka prinča Čārlza izšķīrās 1996. gadā. Gadu vēlāk viņa gāja bojā autoavārijā ar savu mīļāko Dodi al Fajedu Parīzē. Traģiskā autoavārija izraisīja sazvērestības teoriju gūzmu. Dodi al Fajeda tēvs pat apsūdzēja karalienes Elizabetes otrās dzīvesbiedru princi Filipu pavēles došanā slepenajam dienestam nogalināt Diānu, lai nepieļautu princeses laulības ar viņa dēlu musulmani.

Oficiālā izmeklēšana secināja, ka pāris gājis bojā šofera kļūdas dēļ, lielā ātrumā bēgot no paparaci fotogrāfiem.

Jaunās lugas autors norāda, ka viņa mērķis ir izdot sabiedrībai jautājumu, vai tiešām viss tā ir noticis, kā britiem cenšas iestāstīt atbildīgās iestādes. Dž. Konvojs uzskata, ka sabiedrība ir sākusi zaudēt ticību atbildīgo dienestu stāstītajam. Cilvēki ir pieredzējuši, ka patiesība tiek apzināti slēpta, tāpēc viņš vēlas, lai Diānas nāves apstākļi vēlreiz tiktu noskaidroti.

Skatītāju viedokļi pēc lugas pirmizrādes ir pretrunīgi. Vācu žurnālists atzīst vārda brīvības spēku, taču nenoliedz, ja kāda lieta nav pietiekami izmeklēta, tad ir laiks pie tās ķerties vēlreiz.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl