Komentāri
Prinča Viljama un dzīvesbiedres Keitas posts – nepārtraukta mediju uzmanība
Foto: LETA

Lielbritānijā karstais temats – Kembridžas hercoga un hercogienes gaidāmais ģimenes pieaugums. Princis Viljams un viņa dzīvesbiedre Keita mediju uzmanības centrā ir jau kopš abu kāzām. Taču tagad jautājums par karaliskā pāra tiesībām uz privātumu kļūst arvien aktuālāks.

Kembridžas hercogs un hercogiene vienlaikus ir gan karaļnama pārstāvji, gan slavenības. Un kā ikviena slavenība, viņiem no bulvāru preses uzmanības izbēgt nav viegli.

Princis Viljams līdz šim centies maksimāli nosargāt savas dzīvesbiedres un dēla privāto dzīvi, paužot cerību, ka šomēnes gaidāmā otrā bērna piedzimšana nekļūs par tik plaši atspoguļotu notikumu kā prinča Džordža nākšana pasaulē. Vēsturnieki atzīst, ka Viljama nepatiku pret preses pārstāvjiem veidojuši skumjie notikumi, kas saistīti ar viņa māti – princesi Diānu, kas gāja bojā autokatastrofā Parīzē 1997. gadā, viņas šoferim cenšoties aizbēgt no paparaci.

”Es domāju, ka princim Viljamam ir daudz iemeslu nepatikai pret masu informācijas līdzekļiem, jo īpaši atceroties, ko tie izdarīja ar viņa māti, Velsas princesi. Es domāju, ka viņš apzinās, ko tie ir spējīgi izdarīt,” uzskata vēsturnieks Hugo Vikerss.

Kad princis Viljams un viņa brālis princis Harijs bija vēl mazi, britu mediji vienojās nejaukties viņu dzīvē, ja neskaita pirmās skolas dienas atspoguļošanu un dažus citus īpašus notikumus. Tomēr moderno masu informācijas līdzekļu ekspansija un nebeidzamā ziņu plūsma radījusi bezprecedenta pieprasījumu pēc karaliskās ģimenes locekļu attēliem.

Foto

”Viņi šobrīd ir karstākais pāris pasaulē, un viņiem ir mazais Džordžs, kas kādudien kļūs par karali Džordžu, taču viņš tiek ļoti rūpīgi sargāts. Es saprotu, kāpēc Viljams to dara, taču arī viņam kā priviliģētam karaliskās ģimenes pārstāvim vajadzētu saprast, ka sabiedrība grib redzēt vairāk fotoattēlu,” norāda fotogrāfs Arturs Edvardss.

Lai gan princis Viljams nebaidās tiesāties ar tiem, kas, pēc viņa domām, ir pārkāpuši viņa ģimenes tiesības uz privātumu, daudzi eksperti atzīst, ka gala rezultātā viņam neizdosies uzvarēt un pakļaut medijus savai kontrolei.

Lai arī to, visticamāk, apzinās arī pats princis, plašākas iespējas fotografēt viņa bērnus medijiem diez vai tiks sniegtas. Arī šomēnes, kad pasaulē nāks prinča Džordža māsa vai brālis, Kembridžas hercogs un hercogiene centīsies īstenot neiespējamo misiju un nosargāt savu privāto dzīvi, tajā pašā laikā pildot savu pienākumu kā pieprasītākais karaliskais pāris pasaulē.

Ieskatam piedāvājam apskatīt fotogaleriju, kur uzskatāmi redzams, cik vērienīgas ir fotogrāfu “medības” pēc kārtējā prinča Viljama un viņa sievas attēla.

Video

Lasi vēl