Komentāri

Festivāla Positivus programmu papildina ”jauno laiku” leģendas. Šovasar uz festivāla skatuves kāps gan salīdzinoši nesen popularitāti guvuši mūziķi, gan arī 90-tajos gados un pat vēl senāk atzīti kulta mūziķi un grupas.

Mūzikas eksperts Uldis Rudaks demonstrē vienu no saviem mīļākajiem ierakstiem – 1996. gadā izdoto Placebo albumu. Gadu gaitā šis ieraksts savu vērtību tikai ieguvis – audzis arī grupas atbalstītāju pulks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mūzikas eksperts Uldis Rudaks: ”Tas ir viņu pirmais albums, kas iznāca 1996. gadā, tagad ir liels retums, un pa lielu naudu nopērkams. Es šo nopirku pērn apliecinot cieņu pret viņu 90os paveikto.”

20 gadu laikā klajā nākuši vien septiņi šīs grupas albumi, tomēr fani to pielūdz un ir iecēluši kulta grupas statusā. Šonedēļ kļuva zināms, ka bez jau iepriekš izziņotā Roberta Plānta šovasar festivālā Positivus uzstāsies arī Lielbritānijas mūzikas smagsvari Placebo un Kasabian.

Uldis Rudaks ”Jā, Placebo ir ļoti, ļoti patīkams jaunums, kaut arī viņi Latvijā jau ir bijuši pāris reizes. Es viņus neliktu vienā līmenī, jo Plants ir Led Zeppelin solists un absolūts klasiķis jau vairāku desmitu gadu garumā,” prāto Uldis Rudaks, ”Placebo rock clasic iegāja tikai 90os, kas ir krietni vēlāk, bet Plants apritē ir jau no 60 gadu beigām. Viņš, iespējams, ir visu laiku izcilākās grupas solists. Kasabian…nū, es par viņiem neizteikšos.

Festivāla Positivus rīkotāji stāsta, ka festivāls šogad notiks jau devīto reizi un vēl nekad iepriekš pirmo, gaidāmā festivāla mākslinieku saraksts nav bijis tik bagātīgs kā šogad.

Foto: LETA

Foto: LETA

Positivus organizētājs Ģirts Majors skaidro:
Šajos deviņos gados, tie resursi, ko festivāls var atļauties ieguldīt programmas veidošanā, ir daudz lielāki un tāpēc ir arī šādi gadi, kā šis, kad programma ļoti daudz interesantus un spožus vārdus spēj publikai piedāvāt. Tie pakāpieni pa kuriem mēs kāpjam ir mēreni no gada uz gadu, bet tomēr tā ir stabila festivāla izaugsme.

Nākošgad festivāls svinēs apaļu jubileju un organizatori neslēpj, ka pamazām gatavojas kaut kam vērienīgam. ”Kā katru gadu mēs ceram, ka festivāls būs labākais un tad tas būs milzīgs izaicinājums, ko sagaidīt 10 gadu jubilejā,” atklāj Ģirts Majors.

Plants, Placebo, Kasabian, Lamb un St. Vincent ir tikai pirmie festivāla mākslinieki. Drīzumā tikšot atklāts, kas vēl šovasar uzstāsies uz kādas no piecām festivāla skatuvēm. Positivus šogad Salacgrīvā norisināsies devīto reizi no 17.jūlija līdz 19.jūlijam.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl