Polijas filma Ida iegūst LUX kino balvu

Komentāri
Polijas filma Ida iegūst LUX kino balvu
Publicitātes foto

Eiropas Parlamenta (EP) LUX kino balvu ieguvusi poļu režisora Pāvela Pavļikovska filma Ida, kas pagājušās nedēļas nogalē tika atzīta par šā gada labāko Eiropas filmu, informē EP Informācijas birojā Latvijā.

Polijas filmas Ida sižets ir par jaunu sievieti, kas vēlas uzzināt patiesību par savu ģimeni. Tā ir personīgs emocionāls stāsts par sāpīgiem pagātnes notikumiem Eiropā.

“Ida ir filma, kas spējusi uzrunāt publiku visā Eiropā. Tas liecina, ka kinonozarei joprojām ir svarīga loma sabiedrībā. LUX balva dod tūkstošiem Eiropas iedzīvotāju iespēju izjust kopīgas emocijas,” saņemot balvu, teica filmas režisors Pāvels Pavļikovskis.

“Eiropas filmās darbība nenotiek nezināmā vietā vai laikā. Tā risinās konkrētās vietās un konkrētā vēsturiskā kontekstā. Šīs filmas stāsta par mūsu kopējo vēsturi un par mūsu kaimiņtautām; tās sniedz mums ieskatu šo zemju dzīves realitātē un ļauj mums labāk izprast pašiem sevi un mūsu kaimiņu tautas. Stāsti, ar kuriem mūs iepazīstina Eiropas kino, pārvarot valstu robežas, ļauj mums labāk izprast citam citu, kā arī stiprināt kopīgās piederības izjūtu,” sveicot uzvarētāju, teica EP priekšsēdētājs Martins Šulcs.

Parlaments katru gadu pasniedz šo balvu, tādējādi atbalstot Eiropas valstu filmu izplatīšanu Eiropas Savienībā. Filmas izvēlas kino nozares speciālistu komiteja. Tā nolemj, kuras būs tās trīs filmas, kas piedalīsies oficiālajā konkursā.

Šogad uz balvu pretendēja slovēņu režisora Roka Bičeka filma Klases ienaidnieks, franču režisores Selīnes Siammas filma Meiteņu banda”, kā arī Polijas un Dānijas kopražojuma filma Ida”, kuras režisors ir Pāvels Pavļikovskis.

Pateicoties EP finansējumam, visas trīs finālam izvirzītās filmas tiek subtitrētas visās 24 ES oficiālajās valodās un LUX kino dienu laikā izrādītas visās 28 dalībvalstīs. Uzvarētāju noteica EP deputātu balsojums.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl