Komentāri

22. janvāri plkst. 18:20 kinoteātrī Kino Citadele pirms Didža Eglīša dokumentālās filmas Vēsā mierā seansa notiks tikšanās ar vienu no filmas varoņiem – izcilā Latvijas autosporta inženiera Andra Dambja dēlu Kasparu.

Tikšanās laikā būs iespēja vairāk uzzināt par OSCar eO un filmas tapšanu, kā arī iegūt ļoti īpašas piemiņas balvas no filmas veidotājiem, akcentē filmu studijas Fly For Film pārstāvis Kaspars Braķis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Filma stāsta par neatlaidību, drosmi un vēlmi būt pirmajam. Izcilais Latvijas autosporta inženieris, Trīssvaigžņu ordeņa kavalieris Andris Dambis kopā ar dēliem Kasparu un Kristapu un pārējo komandu bez iepriekšējas pieredzes elektrisko auto būvēšanā rada OSCar eO – pirmo bezceļu elektriskās piedziņas auto, kas ir arī pirmais Latvijā būvētais elektriskais auto. Viņu mērķis un izaicinājums ir finišēt pirmajiem 2012. gada Dakaras rallijreidā, kas tiek uzskatīts par smagākajām autosporta izturības sacensībām pasaulē.

Filmas Vēsā mierā pirmizrāde un pirmie seansi notika Rīgas Starptautiskā filmu festivāla ietvaros. Šobrīd tā skatāma kinoteātros Kino Citadele un Splendid Palace, kā arī paredzēta filmas izrādīšana citās Latvijas pilsētās. Tā tapusi ar Nacionālā kino centra, Valsts Kultūrkapitāla fonda un privātu uzņēmumu atbalstu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl