Komentāri
Pirmizrādi piedzīvos Jauniešu dziesmu un deju svētku laikā tapusi dokumentālā filma
Publicitātes foto

29. augustā kino ”Splendid Palace” notiks Dzintara Dreiberga dokumentālās filmas “Nāc ar mani padejot!” pirmizrāde.

Filma “Nāc ar mani padejot!” tapusi “X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku” laikā, kad filmēšanas grupa septiņas dienas un naktis sekoja līdzi deju kolektīva vecāko klašu grupai – mēģinājumos, koncertos, Rīgā pavadītajā svētku ikdienā un ballītēs.

No iegūtā materiāla ir radīta 45min gara dokumentālā filma, kas atspoguļo unikālus notikumus no mūsdienu jauniešu dzīves, tautas deju kolektīva ikdienas un dziesmu un deju svētku aizkulisēm, stāsta Inga Praņevska, filmas producente.

Filmas stāsts ir par vidusskolēnu deju kolektīvu, kurš dodas uz Jauniešu dziesmu un deju svētkiem. Tas ir viņu piecu gadu atskaites punkts – Latvijas lielākajā kultūras pasākumā viņiem ir jābūt labākajiem.

Viņiem jau ir 18, viņi nupat pabeiguši skolu, bet viņi nezina, kas viņus sagaida tālāk. Šī viņiem šķiet pēdējā brīvā un skaistā dzīves vasara. Sapņi mijas ar garlaicību, muļķīgi joki ar nopietnām tēmām – kādai tā ir sapņu kāzu kleita, kādam drīz jākļūst par tēvu. Rūpes vienam par otru veido pieķeršanos un pāraug kolektīvā spēkā.

Dokumentālo filmu veidojusi komanda, kuru vieno mīlestība pret cilvēcību un talants dokumentēt dzīvi tieši tādu, kāda tā ir, ļaujot skatītājam būt vērīgam un veidot savu stāstu.

Filmas režisoram Dzintaram Dreibergam šis gads ir bijis bagātīgs – aprīlī pie skatītājiem nonāca kopā ar producentu Andreju Ēķi veidotā dokumentālā filma “Kas tur tik laikmetīgs?”, maijā pirmizrādi piedzīvoja Edgara Jaunupa iniciētā dokumentālā filma “VEF 54.sezona” un jūnijā plašākai publikai tika atrādīts kopdarbs ar teātra režisoru Viesturu Meikšānu – kinoprojekts “Plūdi un saulgrieži Straumēnos”. Pirms tam režisors veidojis tādas dokumentālās filmas kā “Padoties Aizliegts” (2009), bijis vērienīga starptautiskā dokumentālā projekta “15 stāsti par jauno”/ “15 young by young” (2012) Latvijas filmas režisors un līdzdarbojies mākslas filmas “Sapņu Komada 1935” (2012) tapšanā kā basketbola spēļu režisors. Šobrīd Dzintars Dreibergs aktīvi strādā pie LTV1 raidījuma “TE” jaunās sezonas sērijām, kur ir radījuma sadaļas “TE! Rīgā” veidotājs.

Dokumentālās filmas “Nāc ar mani padejot!” operatori ir Valdis Celmiņš un Mikus Meirāns, kurus raksturo drosme, neizsīkstošs atklājēja gars un talants nepalaist garām nevienu no dzīves piespēlētajiem kadriem.

Montāžas režisores Guntas Ikeres pūrā ir jau vairāk nekā 150 dokumentālo filmu montāža un ar Guntu Ikeri Dzintars Dreibergs sadarbojies jau filmā “Padoties Aizliegts”.

Filmas montāžas fāzē aktīvi līdzdarbojies režisors un Ņujorkas universitātes (New York University: Tisch School of the Arts) pasniedzējs Boriss Frumins, kurš bijis Dzintara Dreiberga skolotājs Baltijas Mediju skolā.

Lasi vēl