Komentāri

Trešdien, 22. oktobrī, plkst. 19.30 kinoteātrī Splendid Palace notiks režisoru brāļu Raita un Laura Ābeles īsfilmas Kastrāts kuilis pirmizrāde, informē filmas veidotāji.

Filma ir impresionistisks stāsts par jaunu vīrieti Valteru un viņa noslēpumu, kas neļauj iegūt funkcionālu lomu vietējā mazpilsētas sabiedrībā.

“Tas ir īss, uz kontrastiem balstīts stāsts par atsvešinātību, ilgām un pārdzimšanu. Filmas galvenais varonis Valters pavada savu ikdienu, dziedot vietējās baznīcas korī un pieskatot no tēva mantotās cūkas, taču tas nedara viņu mazāk vientuļu. Mierinājumu viņš meklē meitenes Aijas kompānijā, taču Valtera vīrišķības apliecinājumi ir pārāk neordināri,” skaidro filmas autori.

Pavisam nesen Kastrāts kuilis piedzīvoja pirmizrādi 23. Krievijas kinofestivālā Kinoshock 2014, kur īsfilmu konkursā Borders of Shock ieguva žūrijas speciālo balvu For film directing, script and acting: great cinema well realized in a short form, kā arī festivāla “pagrīdes komitejas” specbalvu.

Filmas galvenos varoņus atveido aktieri Kaspars Kārkliņš un Anete Saulīte. Filmas producenti ir Dace Siatkovska un Toms Palmens. Filmas operators ir Gatis Grīnbergs, un Kastrāts kuilis ir viņa diplomdarbs, beidzot Latvijas Kultūras akadēmiju (LKA).

Lauris Ābele ir ieguvis maģistra grādu kino režijā LKA, savukārt Raitis Ābele ir studējis New York Film Academy. Kastrāts kuilis ir brāļu debija aktierkino. Filma bijusi iespējama filmēšanas komandas pašaizliedzīga darba un kompāniju BB Rental, Tritone Studio un Air Productions atbalsta dēļ.

Filmas pirmizrāde ir viens no Rīgas Starptautiskā filmu festivāla 2ANNAS īpašajiem notikumiem. Tā ir iekļauta arī Baltijas īsfilmu konkursā neatkarīgo režisoru darbu skatē. Pēc festivāla veidotāju domām, īsfilma Kastrāts kuilis baudāmi pārkāpj tematiskās, stilistiskās un ētikas robežas, kas raksturo mūsdienu kino vidi, kā arī rosina diskusiju par tādiem tematiem kā vīrišķība un dzimumu lomas.

Ieeja pirmizrādes seansā būs bez maksas. Baltijas īsfilmu konkursa neatkarīgo režisoru skate notiks ceturtdien, 23. oktobrī, plkst. 22.00 kinoteātrī K.Suns.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl