Komentāri
Pie Brīvības pieminekļa notiks lielkoncerts “Baltijas ceļam 25”
Foto: Saeimas Preses dienests

“Baltijas ceļa” 25 gadadienai veltītais lielkoncerts notiks sestdien, 23. augustā, Rīgā pie Brīvības pieminekļa.

Šogad aprit 25 gadi kopš Lietuvas, Latvijas un Igaunijas iedzīvotāji sadevās rokās, vienojot vairāk nekā miljons cilvēku ķēdē, kas visā pasaulē kļuvusi par simbolu centieniem pēc brīvības un neatkarības. Atceroties šo unikālo notikumu, lielkoncerta ideja balstīta uz Baltijas valstu vienotības apliecinājumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Koncerta kodolu veidos Liepājas simfoniskais orķestris un Valsts akadēmiskais koris “Latvija” Māra Sirmā (Latvija), Paula Megi (Igaunija) un Modesta Pitrena (Lietuva) vadībā. Solisti – Daumants Kalniņš, Ieva Prudņikovaite, Jeronimas Milius. Koncertā piedalīsies arī grupa “Remix”.

Lielkoncertā skanēs Latvijas komponistu Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Zigmāra Liepiņa, Ulda Marhilēviča, Borisa Rezņika kompozīcijas, kā arī dzirdēsim skaņdarbus, ko sarakstījuši Lietuvas un Igaunijas komponisti – Arvydas Malcys, Rokas Radzevičius, Villem Kapp, Tŏnis Mägi.

Koncerta scenogrāfiju, gaismu režiju un videoprojekcijas veidos Māris Kalve, Mārtiņš Feldmanis un Didzis Jaunzems.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl