Komentāri

Nav noslēpums, ka radio Star FM balss un LNT seja Māris Grigalis ir arī prasmīgs pianists. Klavierspēli Māris apguvis tajā pašā skolā, kur savulaik mācījies maestro Raimonds Pauls. Tieši šī skola bija vieta, kur maestro Mārim sniedzis būtisku padomu.

”Maestro Raimonds Pauls savu klavierspēli ir apguvis Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā. Pēc vairākiem desmitiem gadu arī man bija tas gods mācīties šajā skolā. Atceros kā tagad – 3. klasē spēlējot gammas, atveras durvis un tur stāv Raimonds Pauls, kurš pateica man tikai divus teikumus: ”Puika, es zinu, ka tev tās gammas nepatīk spēlēt. Bet bez gammām, bez tehnikas dzīvē sasniegt neko nevar,” stāsta Māris Grigalis.

Paejot vairākiem desmitiem gadu, Grigalis un Pauls satikās uz vienas skatuves un spēlēja Skota Džoplina Regtaimu. ”Tad es sapratu šīs frāzes nozīmi – ka galvenais ir pamats, un tad varēs būt arī izpildījums,” teic Grigalis.

Foto: Māris Grigalis mūziķa ampluā

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl