Komentāri
Paulam, Nelsonam un Opolais piešķirs Triju Zvaigžņu ordeni
Foto: LETA

Valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni – valsts svētkos piešķirs 17 personām, starp viņiem arī komponists un pianists Raimonds Pauls, diriģents Andris Nelsons un operdziedātāja Kristīne Opolais.

Ordeņu kapitula paziņojums liecina, ka par nopelniem Latvijas valsts labā Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts diriģentam Andrim Nelsonam, komponistam un pianistam Raimondam Paulam un operdziedātājai Kristīnei Opolais.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Triju zvaigžņu ordeņus pasniegs valsts svētkos.

Triju Zvaigžņu ordenis, visaugstākais valsts apbalvojums, nodibināts 1924. gadā par piemiņu Latvijas valsts tapšanai un atjaunots 1994. gadā. Tā devīze ir Per aspera ad astra – Caur ērkšķiem uz zvaigznēm.

Ik gadu Triju zvaigžņu ordeni saņem vairākas sabiedrībā mīlētas personas. Pērn Triju zvaigžņu ordeni par nopelniem Latvijas kultūrā, spilgtu radošo devumu Latvijas profesionālā teātra un kino mākslā saņēma Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišas un Dailes teātra aktieris Artūrs Skrastiņš. Par nopelniem Latvijas kultūrā, par nozīmīgo, ilggadējo radošo darbu latviešu estrādes mūzikas attīstībā Triju Zvaigžņu ordeni saņēma arī latviešu estrādes dziedātāja Margarita Vilcāne.

FOTO: Keišs, Skrastiņš un Vilcāne svinīgajā ceremonijā

Lasi vēl