Komentāri
Paula Dukure kaila pozē žurnālam Klubs un atklāj: Mīlestības joma man ir “grāvis”
Foto: žurnāls Klubs

“Pārsteigums, draugi! Veselu mēnesi gozēšos žurnāla Klubs lappusēs. Enjoy!” – pēcjāņu rītā līksmi savus draugus uzrunā dziedātāja Paula Dukure, kura kļuvusi par žurnāla Klubs jūlija numura vāka meiteni.

Intervijā žurnālam Klubs talantīgā dziedātāja stāsta par savu piederību dabai: “Mana meka, svētvieta ir Raiskums. Es neesmu jūras cilvēks. Uzaugu laukos, pie ezera, kur ir biezums, viss zaļš un dzīvs. Mūsu māja atrodas metrus divsimt no ezera. Tagad, dzīvojot Rīgā, saprotu, kāda vērtība ir lauki. Mani riktīgi velk uz turieni. Rīgā gribas ierauties, bet laukos ieelpo gaisu un jūties dzīvs.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Vispār esmu analizēšanas meistare. Bieži sanāk braukt autobusā Rīga–Cēsis. Autobuss man bijis kā garīgais skolotājs, divās stundās daudz svarīgu lietu esmu izdomājusi, sakārtojusi. Citi bieži apgalvo, ka esmu gudra, apķērīga, interesanta, bet, ja runā par mīlestības jomu, tad gan ir pilnīgs “grāvis”. Bet es sevi mierinu ar domu, ka tas man daudz ko iemāca par dzīvi, par savu iekšējo pasauli, kas man ir ļoti svarīgi. Tu roc, plosies, ņemies. Man šķiet, ka jaunam cilvēkam tā ir laba īpašība. Kad vēl to darīt? Reiz runājos ar kādu gaišreģi. Viņa teica: “Paula, izskatās, tu svārsties starp divām galējībām – nevari izvēlēties, vai būsi labā meitene, vai sliktā.” Man nepatīk visu ielikt rāmjos, nosaukt vārdos, esmu nolēmusi vairāk ļauties brīdim un darīt to, kas attiecīgajā momentā liekas pareizi, nevis vadīties pēc prāta radītiem šabloniem. Patīk labsirdīgi cilvēki, bet ar asumiņu, kuriem ir velniņš acīs, dzirkstelīte. Tas labvēlīgais velniņš. Blakus sev gribētu tādu, kurš dur pa dzīvi ar mani uz viena viļņa.”

Šobrīd Paula bauda brīvas meitenes statusu: “Domāju, ka labāk būt vienai, iepazīt sevi, nevis ar kādu dzīvot ķeksīša pēc, lai nejustos vientuļa. Ko gaidu no vīriešiem? Nu jau vairs neko negaidu. Esmu pāris reižu vīlusies. Laikam man trāpījušies tie nepareizie, kuriem attiecības ir pēdējā vietā, par ko viņi domā. Bet tā ir baigā skola.”

Dziedātāju piesaistot emocionālāki, nestandarta vīrieši: “Draudzenei patīk Klūnijs, bet man Deps, Mērfijs, Speisijs, kuriem tie viltīgie acu skatieni…”

“Mums ģimenē ir tāda veselīga brīvdomība. Vecāki man ļoti uzticas, respektē manu viedokli. Reizēm mamma pat saka – agrāk, kad negribēju iet uz mūzikas skolu, par daudz klausījusies manī, vajadzēja būt stingrākai. Bet kopumā vecāku attieksme mani ir norūdījusi, iemācījusi man konkrētību un pašpārliecinātību.”

Par to, ka Paula piedalīsies žurnāls Klubs fotosesijā, mājās zinājuši visi. “Mums pat ir dažādi joki. Aizbraucu uz laukiem, ēst negribas, bet mamma saka tētim: redzētu, kā tev gribētos ēst, ja būtu plikam “jāfočējas” žurnālam! Pie katras bulciņas ir kāds komentārs.”

Dukuru ģimene kopā piedzīvojusi ne vienu vien jautru brīdi. “Ir kāds filmas cienīgs moments. Man bija kādi pieci gadi, Mikam – desmit, braucām visi uz Liepāju pie radiem, bet ar brāli nevarējām sadalīt aizmugurējā sēdekļa roku atzveltni, cīnījāmies, kurš varēs tur nolikt savu elkoni. Tētis ik pa laikam mūs apsauca… Kaut kur pie Saldus tētis apturēja mašīnu, atvēra durvis – viss, kāpiet ārā! Mēs izkāpām, bet viņi aizbrauca. Mēs ar Miku tādi apjukuši, visapkārt mežs… Jautāju: Mik, ko mēs tagad darīsim? Es to ļoti skaidri atceros, kā Miks paņēma mazo māsiņu pie rokas un paceltu galvu teica: Mēs iesim! Es tajā brīdī jutos drošībā – brālis par mani parūpēsies. Nerunādami gājām uz priekšu un pēc neilga brīža redzējām, ka vecāki brauc mums pakaļ. Iekāpām mašīnā, pagāja kādas divdesmit minūtes, un atkal sākām cīnīties par vietu…”

FOTO

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl