Pamela Andersone izraisījusi haosu Francijas parlamentā

Komentāri

Populārā kanādiešu amerikāņu aktrise Pamela Andersone ieradusies Francijas parlamentā, rosinot aizliegt delikateses foie gras jeb zosu un pīļu aknu pastētes ražošanu.

Seriāla Pludmales patruļa zvaigzne iestājas pret dzīvnieku piespiedu piebarošanu – metodi, ko plaši izmanto populārās delikateses ražošanā. Aktrise parlamentā izraisījusi krietnu haosu, jo dokumentēt viņas protestu bija ieradušies vairāk nekā 20 žurnālisti.

Foie gras pagatavošanai izmanto speciāli aptaukotas zosu un pīļu aknas. To saražošanai putni tiek ar varu piebaroti, ko dzīvnieku aizstāvji šo procesu nosoda un uzskata par pilnīgi nepieņemamu. Tomēr pret delikateses ražošanas liegumu stingri iestājas tās ražotāji – gada laikā Francijā tiek saražoti vidēji 20 tūkstoši tonnu šīs produkcijas.

Foto

Pamela Andersona ir dedzīga dzīvnieku tiesību aizstāve. Itin bieži aktrise iesaistās dzīvnieku tiesību aizstāvju biedrības PETA aktivitātēs un reklāmas kampaņās. Piemēram, 2009. gadā Andersone pozēja plakātam, kurā uz viņas ķermeņa bija iezīmētas tās gaļas kautķermeņa sastāvdaļas, kas paredzētas ēšanai, 2014. gadā viņa piedalījās draiskā reklāmā, kurā, iejūtoties aizvadītā gadsimta vidus Holivudas dīvas tēlā, pavedinoši izģērbās un centās savaldzināt suni. Pikanto reklāmu skaties video!

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl