Komentāri
Orķestris “Rīga” un Raimonds Pauls tiekas Rīgas svētku ieskaņas koncertā
Foto: Ieva Lūka, LETA

Rīgas svētku ieskaņas koncertā “Rīgas vitrāžas” Vērmanes dārza estrādē 15. augustā plkst. 20:00 Profesionālais pūtēju orķestris “Rīga” saspēlēsies ar maestro Raimondu Paulu, solistiem Aiju Vītoliņu un Daumantu Kalniņu.

Koncertā skanēs Raimonda Paula dziesmu cikls “Vecās Rīgas vitrāžas” ar Jāņa Petera vārdiem, kas pirmo reizi ieskaņots 1971. gadā Latvijas Radio ar solistiem Noru Bumbieri, Margaritu Vilcāni, Ojāru Grīnbergu un “Rīgas estrādes orķestri”. Dziesmu cikla “Vecās Rīgas vitrāžas” aranžējumu pūtēju orķestrim, uzklausot maestro Raimonda Paula vēlmes, 2013. gadā veicis Vilnis Šmīdbergs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Dziesmu cikls izskanēs sekojošās daļās — “Prologs”, “Divpadsmit asaras”, “Līgotāji”, “Par tukšu zārku”, “Rīdzinieka dziesma”, “Pastaliņa ģimene” un “Jāj Rīgā Stefans Batorijs”. Maestro Raimonda Paula klavieru solo būs dzirdams instrumentālajā svītā “Melnās krāsas”, kas sacerēta 1967. gadā un savu atjaunoto versiju piedzīvoja 2012. gadā. Noslēgumā izskanēs maestro Raimona Paula vokālās kompozīcijas “Es sev paņemšu līdz”, “Tāls Parīzes radio”, “Ērģeles naktī” un citas. Diriģents Kaspars Ādamsons.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl