Olga Rajecka – Latvijas pērles un tautas dīvas stāsts

Komentāri
Olga Rajecka – Latvijas pērles un tautas dīvas stāsts
Foto: Jānis Deinats

Dziedātāja nedēļas nogalē Dzintaru koncertzālē prezentēs savu jaunāko koncertprogrammu ”Buramdziesmas”

Olga Rajecka klābūtne jau vairāk nekā trīs desmitgades dod spilgtu tonējumu mūsu ikdienai. Svētdien, 24. augustā, ar koncertprogrammas ”Buramdziesmas” pirmatskaņojumu Dzintaru koncertzālē noslēgsies festivāls ”BIGBANK Latvijas Pērles”. Olga prezentēs savu jauno albumu ar Imanta Kalniņa dziesmām. Dīva joprojām ir spilgta, neprognozējama un pārsteidzoša! Un atkal citādāka!

Tautas mīlestību Olga Rajecka sāka iemantot 80. gadu sākumā, kad viņa bija slavenā vokālā kvarteta ”Eolika” spožākā dalībniece, ļaujot mums visiem sajust vieglu lepnumu ik reizi, kad ”Eolika” ar PSRS neierasti rietumniecisku tēlu un repertuāru parādījās Vissavienības TV pārraidēs. Starojošās popzvaigznes tēls ”Eolikā” bija tik spilgts, ka ziņa par Olgas pāriešanu uz Imanta Kalniņa nopietnās rokmūzikas grupu ”Turaidas Roze” 80. gadu vidū daudziem likās neticama. Taču tieši ”Turaidas Rozē” dziedātājas talants ieguva jaunu mērogu, padarot viņu par vienu no visu laiku spilgtākajām latviešu solistēm.

Olga ir dziedājusi arī grupās ”Jumis”, ”Tango”, ”Bāze 7” un ”Dāmu Pops”, sadarbojusies ar dziesmu autoriem Raimondu Macatu, Aigaru Grāveru, Valdi Atālu, daudz koncertējusi bērniem, uzstājusies kopā ar Vari Vētru un citiem mūziķiem. Mākslinieces pārtapšanas spēja, vienā koncertā iejūtoties naivi bērnišķīgajā ”Lielās zives” tēlā, lai pēc brīža izdzīvotu Šekspīra soneta lirisko dramatismu vai nacionālu smeldzi Atmodas laika himnās, ir tikpat apbrīnojama kā spēja allaž saglabāt savu mākslinieces būtību. Lai cik mainīga un dažāda, Olga vienmēr ir viņa pati.

Arī ”Buramdziesmu” programmā māksliniecei ir jauns tēls un noskaņojums – hipijiska dabas meita, stipra un mūsdienīga, ar izteiktu tautisko un sievišķo starojumu. Olga vienmēr bijusi aizrautīga dejotāja, taču šoreiz viņa uz skatuves dejos tik daudz kā vēl nekad – kopā ar viņu būs arī TDA ”Līgo” un VPDK ”Rotaļa” dejotāji, kā arī ”Laimas Muzykanti”, Baumaņu ģimene, Roberto Meloni un Rihards Lepers. Simboliski, ka ”Buramdziesmu” pirmatskaņojums notiek festivālā ”BIGBANK Latvijas Pērles” un tieši Dzintaru koncertzālē – šeit Olga neskaitāmas reizes uzstājusies ar ”Eoliku”, šeit viņa saņēma solistu konkursa ”Jūrmala ‘87” skatītāju balvu (par Olgu ar savām pastkartēm – nevis sms kā mūsdienās! – nobalsoja divi miljoni skatītāju no visas PSRS), šeit pirms dažiem gadiem ar ”Turaidas Rozi” un Liepājas Simfonisko orķestri tika atkaņotas Imanta Kalniņa ”Lielās dziesmas” un svinēta pašas dīvas lielā un apaļā svētku diena.

Vēl festivālā ”BIGBANK Latvijas Pērles”:

  • 21. augustā – Raimonds Pauls
  • 22. augustā – Laima Vaikule
  • 23. augustā – Mārtiņa Freimaņa dziesmas

Biļetes nopērkamas Biļešu paradīze tirdzniecības vietās un internetā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl