Noticis pirmais Latvijas YouTube slavenību burziņš

1 komentārs
Noticis pirmais Latvijas YouTube slavenību burziņš
Publicitātes foto

Nedēļas nogalē Latvijas YouTube zvaigžņu “meetup” satikās populārākie YouTube video veidotāji Sindijalo, Makeuparevelinu, FunFace TV, Dorothea TV, TeEsPaula, NataliesFaces un viņu sekotāji.

Jaunieši pārrunāja, ko nozīmē dzīve internetā, tostarp, kā sadzīvot ar negatīviem komentāriem, zvaniem un vēstulēm no svešiniekiem, un cik nozīmīgs ir vecāku un draugu atbalsts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Latvijā internetu bērni aktīvi izmanto jau no 6 gadu vecuma, savukārt no 10–14 gadiem to dara vairāk nekā 80% jauniešu. Tāpēc sapulcinājām Latvijas populārākās YouTube slavenības, kas ar drošības jautājumiem virtuālajā realitātē saskaras teju katru dienu. Šiem jauniešiem kopā ir vairāk nekā 100 tūkstoši sekotāju. Pēc šodien dzirdētā jāatzīst, ka viņi par drošu uzvedību internetā zina daudz vairāk nekā vecāki un skolotāji,” stāsta Lattelecom Korporatīvās attīstības dienesta biznesa attīstības direktors Arvils Kupris.

Pirmo Latvijas YouTube zvaigžņu salidojumu vadīja Radio 5 DJ un TV ētera personība Magnuss Eriņš, kurš no klātesošajiem noskaidroja, ko nozīmē dzīve virtuālajā vidē un kā sadzīvot ar interneta slavenības statusu.

Latvijas YouTube personības atklāti stāstīja par pieļautajām kļūdām un iegūtajām mācībām.

Sindijalo (~27 900 abonentu) atzina: ”Savos interneta video nekad neesmu filmējusi mājas apkārtni vai adresi, lai cilvēki nezina, kur dzīvoju.” Tikmēr NataliesFaces (~5200 abonenti) atzina, ka savulaik pieļāvusi šādu kļūdu, filmējot video savas mājas rajonā: ”Kaut kādi cilvēki mani atrada un sūtīja biedējošas bildes. Tas bija drausmīgi, un es nekad tādu muļķību vairs nepieļaušu.”

Makeuparevelinu (~27 900) atzina, ka savu telefona numuru mainījusi jau trīs reizes: ”Tagad manu personīgo telefona numuru zina vienīgi ģimene un trīs labi draugi. Darbošanās internetā ātri iemāca atšķirt īstus draugus no liekuļiem. Tāpēc ir svarīgi šajā vidē uzaudzēt biezu ādu un atšķirt vērtīgu kritiku no prastām negācijām, kas pēc tam noder arī tālāk dzīvē – skolā, darbā, jebkur!”

FunFace TV (~17 200) veidotāji uzskata, ka tuvākajā laikā skolās būtu jāievieš iespēja apgūt pareizu interneta lietošanu. ”Viena lieta ir prast distancēties no negatīviem komentāriem, lietot gudras paroles un neturēt par sevi internetā tādu informāciju, ko nevēlamies ar sevi asociēt. Bet bieži aizmirstam, ka arī paši varam kādam nodarīt pāri un pat iznīcināt otra cilvēka dzīvi.”

Dorothea TV (~14 600) norāda: ”Internetā var labi novērot, ka anonīmiem komentāriem parasti vispār nav satura. Taču konstruktīvus komentārus vienmēr izlasu un ņemu vērā, pat ja tā ir kritika. Tie man palīdz augt un kļūt labākai.”

”Šogad uzsāku mācības citā skolā, taču jau biju pazīstama kā video veidotāja. No sākuma izjutu pastiprinātu uzmanību no jaunajiem skolasbiedriem, kas mani gaitenī uzrunāja un reizēm arī izsmēja, taču man ļoti paveicās ar klasesbiedriem, kas mani visu šo laiku ir atbalstījuši un mudinājuši iesākto turpināt,” atklāj TeEsPaula (~10 200).

TOP komentāri

 • Edgars Čaplinskis
  0 0 0

  Edgars Čaplinskis

  Kur cilvēks ar kameru ?
  Kur li keys ?
  Kur Stass Davidovs ?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl