Komentāri

Visi savulaik esam mācījušies skolās un bieži atceramies skolas gadus un attiecības ar klases audzinātāju. Zināmi gadījumi, kad skolēni ir pat pārāk pieķērušies savai skolotājai vai skolotājam. Vidusskolēnu un viņu audzinātājas attiecības nu ir skatāmas pašmājās tapušajā spēlfilmā ”Izlaiduma gads. ”

Ceturtdien kinoteātrī “Kino Citadele” pirmizrādi piedzīvoja Andra Gaujas spēlfilmas “Izlaiduma gads“. No piektdienas, 10.oktobra, filma būs skatāma kinoteātros visā Latvijā.

Filma ir stāsts par jaunu skolotāju, kas, cenzdamās nodibināt draudzību ar savu audzināmo klasi, iekļūst sarežģītu personisko attiecību mezglā. Galvenajā lomā ir 30gadus veca skolotāja, ko attēlo aktrise Inga Alsiņa-Lasmane. Bez profesionāliem aktieriem filmas uzņemšanā piedalījās arī aktiermākslu neapguvuši jaunieši bez filmēšanās pieredzes.

“Filma ir par sievieti, kas meklē sevi. Par cilvēku, kas ir labs, gaišs cilvēks, labu skolotāju, kura nevienam nevēl neko ļaunu. Bet, kad jāizvēlas starp personisko laimi, tas var nesaskanēt ar vēlmi būt labai pilnīgi pret visiem,” filmas būtību skaidro tās režisors Gauja.

Spēlfilma ir veidota dokumentālā stilistikā, sadarbojas ar profesionāliem aktieriem Alsiņu-Lasmani, Gati Gāgu, Lienu Šmuksti, Marinu Janauu, Andreju Smoļakovu, Ivaru Auziņu, Lauru Atelsoni un ar jauniešiem bez aktiermākslas pieredzes – Mārci Klatenbergu, Ievu Apini, Aigaru Ligeru, Edgaru Siliņu, Elzu Feldmani, Agiru Neminski u.c.

Atsevišķas filmas ainas uzņemtas ne vien Latvijā, bet arī Francijā un Krievijā, savukārt tās pēcapstrāde notikusi Indijā Bombejā jeb populārajā Bolivudā. Tam izmantota jaunākā krāsu un skaņas apstrādes tehnika, tāpēc solīts, ka krāsu un skaņas ziņā filma būs īpaši baudāma – sevišķi kinoteātros.

Lasi vēl