Kārlis Ķilkuts

Autors: Kārlis Ķilkuts

Savā ziņā gudrākais cilvēks uz zemes.

Komentāri

Filmas pamatā intriga: kas tik ļoti īpašs bija komiksā Slepenais dienests, ka iespējas to ekranizēt dēļ britu režisors Metjū Vons (Kick-Ass, X-Men: First Class) izdarīja Holivudai neiedomājamo – brīvprātīgi atteicās no komiksfilmu svētā grāla, X-Cilvēki: Bijušās nākotnes dienas režijas?

Kā izrādās, tad vienkāršas, cilvēcīgas vērtības – Kick-Ass uzņemšanas starplaikos malkojot alu kopā ar komiksa autoru Marku Millaru, abi pie glāzes esot vienojušies, ka pasaulei jau sen pietrūkst dzirkstošas, avantūriskas, jautrības pilnas spiegu filmas, īpaši laikā, kad pat Džeimss Bonds nu jau ir Džeisons Borns. Kur jautrība, spiegu gadžeti un maniakāli ļaundari, kas vēlas pārņemt pasauli ar kāda īpaši absurda plāna palīdzību? Turpat krogā arī tapa Kingsman sižeta ideja un vienošanās – Millars sarakstīs komiksu, bet Vons to paralēli ekranizēs! Rezultātā tieši tā arī sanāca.

Mobilizējis visus savus spēkus, Vons pasauca filmā visu britu kino ziedu (Maikls Keins, Marks Strongs) un izveidoja no klasiska angļu džentelmeņa un mājsaimnieču mīluļa Kolina Fērta īstu Džeimsu Bondu – ne Danīlu “truls rīks” Kregu, bet gan harizmātiski-nāvējošo Rodžeru Mūru, kas arī bija nepieciešams! Pat Semjuels Džeksons te tāds pats, kā The Spirit, tikai ar plusa zīmi, un jaunais puika (Tarons Egertons), par kuru arī viss šis stāsts, nav ģēnijs, bet arī nekaitina – paldies par to pašu!

Visbeidzot, pilnīgi neiedomājamā veidā filma (ar lietussarga palīdzību) balansē uz nopietnības un parodijas robežas, kur veselīgs neprāts, neierobežota fantāzija, popkultūras citāti un sulīgs R-reitings neganti sajaucas kopā, bet eksplodē filmas autoru precīzi noteiktajā virzienā (t.i., skatītājam tieši sejā). Sen, tik sen spiegu filmas nebija tik ļoti “fun” – uzvelciet ancukus un nopulējiet kurpes, jo kino svētki ir klāt, un gada jautrākā, spraigākā un arī nostalģiskākā britu spiegu filma jau kinoteātros!

P.S.
Ja likās, ka filmai Intervija ar diktatoru bija skandalozas beigas… pagaidiet šo!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl