No kā baidās aktrise Madara Botmane?

Komentāri

Latvijas Nacionālā teātra aktrise Madara Botmane, kas ierunājusi galveno lomu šausmu filmas Tas seko tev treilerī, atzīst, ka baidās no visa pārdabiskā un spokiem. ”Mana ķermeniskā reakcija pret pārdabiskām lietām ir zosāda un asarojošas acis,” atzīst aktrise.

”Šis žanrs ļoti strādā uz cilvēku, tiek iedarbināti tādi kā primārās reaģēšanas, glābšanas reflektori, un, skatoties šausmu filmas, bieži salecos brīžos, kad ir pēkšņa, negaidīta skaņa vai darbība, un vienmēr domāju – nu, nē, paldies, man pietiek pašai ar savām bailēm! Bet šī filma likās ļoti… inteliģenta, tā nesit uz tavām pašsajūtām, necenšas mākslīgi izraisīt spriedzi, kas man liekas bezjēdzīgi, bet gan operē ar citiem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem, lai radītu baisu, ievelkošu bezizejas atmosfēru. Pārdomāta, rūpīgi būvēta vide, pats stāsts, ap kuru viss risinās, izcili piemeklēts skaņu celiņš un citāti no Dostojevska… tas vairāk ir prāta terors, un filma liek padomāt, nevis vienkārši divas stundas baidīties, sēžot kinoteātra krēslā,” atzīst Madara Botmane.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bet no kā ir bail pašai aktrisei? ”Atzīšos, ka vakarā, kad noskatījos filmu, ejot gulēt likās, ka kāds pārslīd pāri… kā filmā, vismaz domās noteikti, un bija skaidrs, ka filma atstāja pamatīgu iespaidu. Bet vispār man ir ļoti bail no visa pārdabiskā, spokiem, nemierīgiem gariem… varbūt pat ne bail, bet mana ķermeniskā reakcija pret pārdabiskām lietām ir zosāda un asarojošas acis. Es gan cenšos sev paskaidrot, ka ne visi pārdabiskie spēki vai gari vēl mums ļaunu, kas mani nomierina, bet es cenšos īpaši neizaicināt likteni uz šādām lietām un situācijām,” stāsta aktrise.

Publicitātes foto

Publicitātes foto

Filma Tas seko tev (It Follows) ir viena no pēdējās desmitgades spilgtākajām, oriģinālākajām un biedējošākajām bailenēm – ierastās žanra klišejas te apgāztas kājām gaisā, filma ir biezi pārklāta ar aktuālu mūsdienu jauniešu baiļu metaforu (tīņi ar izklaidīgu dzimumdzīvi nemeklē vis ginekologu, bet gan spiesti bēgt no nesaprotama, taču ārkārtīgi nāvējoša spēka), bet tās vizuālos risinājumus un muzikālo pavadījumu apskaustu viena otra ”Oskarotā” filma. Un ir par ko – pirmizrādi filma Tas seko tev piedzīvojusi 2014. gada Kannu kinofestivālā, tā ir gan kritiķu, gan skatītāju apjūsmota.

Filmas Tas seko tev Latvijas pirmizrāde norisinājās aprīlī kinofestivālā Spektrs III, kur tā izpelnījās lieliskas atsauksmes no skatītājiem, kuri citkārt neapmeklētu šāda žanra kino. ”Potenciāls kļūt par žanra klasiku – izcila šausmu filma!”, ”elegants, aizrautīgs, viegli skatāms trilleris!” un ”Foršākais un trakākais ir tas, ka filma ir baisa, nevis biedējoša!” ir tikai dažas no atsauksmēm, kuras filmai veltīja pārbiedētie, bet sajūsminātie skatītāji.

Arī šai filmai starptautiski atzītais alternatīvo filmu plakātu mākslinieks Harijs Grundmanis ir radījis baisu filmas plakātu, kuru atzinīgi novērtēja filmas veidotāji.

Kinoblogeri iesaka – viena no pēdējās desmitgades spilgtākajām un neparastākajām filmām jeb ”bailene tiem, kuri neskatās bailenes”, filma Tas seko tev Latvijas kinoteātros jau no 15. maija.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl