Nemirsti, Šon, jeb Kurš (ne) nogalināja Šonu Bīnu?

Komentāri
Nemirsti, Šon, jeb Kurš (ne) nogalināja Šonu Bīnu?
Foto: publicitātes foto

Pīrss Brosnans, Harisons Fords, Jūens Makgregors un orki… Kas viņus vieno? Ikviens no viņiem ir aizsūtījis uz viņsauli kādu no Šona Bīna tēlotajiem varoņiem. No Holivudas grāvējiem līdz pasaulē visvairāk pirātiski skatītajam seriālam Troņu spēle – vīrišķīgais britu aktieris pamanās mirt biežāk nekā jebkurš cits (ja gribam būt precīzi – 30% savu filmu).

Liktenis. Futbols. Šons Bīns

Bērnībā Bīna plānos iejaucās pats liktenis (vai arī straujais raksturs). Kāda strīda laikā Šons sasita stikla durvis – rezultātā šķemba kājās iznīcināja viņa sapni par profesionālo futbolu. Nu nekas – Šons paaugās, īsu brīdi pamācījās par metinātāju, līdz galu galā izstudēja Karaliskajā Dramatiskās mākslas akadēmijā un sāka strādāt teātrī. Līdz ar pirmajām lomām televīzijā Šona Bīna karjera attīstījās aizvien straujāk. Pēc filmēšanās erotiskajā filmā ”Lēdija Čaterleja” viņš pat kļuva par visas valsts sekssimbolu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau atkal futbols!

Futbols Bīnam bija liktenīgs vēl vienu reizi dzīvē – šoreiz uz veiksmes pusi. Kad seriāla Šārps filmēšanas laikā galvenās lomas tēlotājs savainojās, spēlējot futbolu, pie galvenās lomas tika Bīns. Napoleona laika drosminieka tēlošana kļuva par aktiera līdz tam vispazīstamāko lomu, kas palīdzēja bruģēt ceļu uz pasaules slavu.

Pirmā lielā nāve Holivudā

Pirmā nozīmīgā loma Amerikā Bīnam bija kopā ar Harisonu Fordu Patriotu spēlēs. Viss! Kopš šī trillera Bīns kļuva par Amerikas kino industrijas iecienītu ļaundari, kurš nikni un cienīgi stājas pretim labajam varonim, līdz galu galā tiek uzveikts. Ar laiku Bīnam antivaroņu tēlošana apnika, un viņš mēģināja izlauzties no negantnieka ampluā, tomēr tas izdzīvošanu negarantē. Seriālā Troņu spēle viņa tēlotais Neds Stārks ir godaprāta un taisnīguma iemiesojums…, bet tu jau zini – šai seriālā tas dzīvības neglābj.

Piecas slavenākās Šona Bīna nāves

Nevainības zaudēšana ar Harisonu Fordu: Patriotu spēles

Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

Cīņas filmēšanas laikā Harisons Fords ievainoja īru teroristu tēlojošo Šonu Bīnu, atstājot rētu viņa sejā. Īstu vīrieti rētas izdaiļo, vai ne? Turklāt krietni palielina iespēju spēlēt sliktos tēlus Holivudas grāvējos.

Džeimsa Bonda priekštecis saniknojas: Zeltacs

Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

Kā jau iespējams iedomāties – pirms aģenta 007 Britu izlūkošanas pārvaldē strādāja aģents 006 (Šons Bīns). Uzskatīts par mirušu, viņš tomēr atgriezās ar ļaunu nodomu – atriebt savu vecāku nāvi. Izklausās pat attaisnojami, vai ne? Tomēr aģents 006 izgāzās…

Varonis, kas ļāvies vājuma mirklim: Gredzenu pavēlnieks: Gredzena brālība

Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

Drosmīgais Boromirs (Šons Bīns) bija viens no gredzena brālības. Uz mirkli ļāvies ļaunuma varai, viņš centās atņemt gredzenu hobitam Frodo. Tomēr, kad pienāca liktenīgā stunda, Boromirs mira kā varonis drosmīgā cīņā pret orkiem.

Pelnīta nāve trillerī Sala

Foto: publicitātes foto

Foto: publicitātes foto

Nākotnes pasaulē, kur cilvēki vairs nenoveco, pateicoties saviem kloniem, dzīvoja dakteris (Šons Bīns), kurš nodarbojās ar klonu pavairošanu un bija zaudējis jebkādu cilvēcību. Klona cīņā pret savu radītāju uzvarēja Jūens Makgregors, un tas bija tikai godīgi.

Neda Stārka gals Troņa spēlē – raud visa pasaule

Foto: SIPA

Foto: SIPA

Valdnieks Stārks (Šons Bīns) godam valdīja Ziemeļu teritorijās, līdz devās uz meitas kāzām Karaļa pilī. Šis notikums izpostīja Stārku dzimtu. Pēc vecā karaļa nāves Stārks tika vainots nodevībā un giljotinēts. Šokā bija visi – pat tie, kas lasījuši grāmatu un skaidri zināja, ka Nedam Stārkam neizdzīvot.

Seriāls, kas labo visu Šonam Bīnam nodarīto

Ja tev arī šķiet, ka kinoindustrija pret brīnišķīgo aktieri izturējusies neattaisnojami, tad zini – ir kāds seriāls, kurā Šons Bīns beidzot ir labais varonis un nemirst. Spriedzes seriālā Leģendas viņš tēlo īpašo aģentu, kura uzdevums ir glābt pasauli ekstremālās situācijās. Viltojot savu personību, viņš tiek klāt visbīstamākajiem noziedzniekiem – uzbrūk negaidīti un trāpīgi! Ja gribi redzēt, kā Šons Bīns izdzīvo un uzvar, skaties spriedzes seriālu Leģendas katru otrdienu desmitos TV3.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl